середа, 13 квітня 2016 р.

Порошенко ветував закон, який повертає низку пільг чорнобильцям

Президент України Петро Порошенко наклав вето на ухвалений Верховною Радою України (ВРУ) закон №2093, що повертає чорнобильцям низку пільг, та повернув його до парламенту зі своїми пропозиціями. Відповідна інформація опублікована на сайті парламенту.

Законопроект було внесено нардепом від ВО "Свобода" Олександром Марченком, його підтримала більшість депутатів українського парламенту.

Нагадаємо, 17 березня 2016 р. Рада ухвалила законопроект №2093 "Про внесення змін до закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (щодо соціального захисту постраждалих осіб)".

Так, законом відновлюються категорії зон радіоактивного забруднення та уточнюються період і час проживання громадян у зонах гарантованого добровільного відселення. Тим, хто проживає там, планують повернути право першочергового безоплатного надання санаторно-курортних путівок або одержання компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування.

Також неповнолітнім дітям і/або дружині померлого ліквідатора аварії 1-ї категорії, незалежно від наявності причинного зв'язку смерті з Чорнобильською катастрофою, надаються пільги, якими користувався померлий, а також одноразова компенсація за втрату годувальника, а надалі - щомісячна компенсація.

У своїх пропозиціях до закону Порошенко зазначив, що пропонований документом підхід не відповідає єдиній політиці держави в системі реформування надання пільг, компенсацій і гарантій окремим категоріям громадян шляхом забезпечення їх адресності з урахуванням середньомісячного доходу сім'ї.

"Передбачені законом зміни призведуть до додаткових витрат з державного бюджету України (за прогнозними розрахунками Міністерства фінансів України, реалізація закону щорічно потребуватиме додаткових витрат з державного бюджету України в сумі 1,5 млрд гривень), а за відсутності відповідного визначення джерел доходів бюджету в умовах обмеженості бюджетних ресурсів та істотного падіння економіки держави спричинять розбалансування державного бюджету України", - йдеться в пропозиціях.

На думку Порошенка, окремі положення закону вводять переваги, що не відповідає конституційним принципам рівності громадян перед законом та недопущення привілеїв. "Так, положення про заборону на будь-яке обмеження, тимчасове або постійне припинення виплати пенсій працюючим пенсіонерам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, дискримінує інші категорії працюючих пенсіонерів, для яких чинним законодавством встановлено обмеження щодо виплати пенсії у разі продовження роботи після призначення пенсії", - зазначає президент.

Крім того, глава держави підкреслив, що положення ухваленого закону про надання права неповнолітнім дітям і/або дружині (чоловіку) померлого учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесених до категорії 1, на пільги і пенсійне забезпечення незалежно від наявності причинного зв'язку смерті з Чорнобильською катастрофою також є дискримінаційним стосовно членів сімей померлих постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесених до цієї ж категорії 1, яким відповідні пільги і пенсії надаються лише у разі, якщо смерть годувальника пов'язана з Чорнобильською катастрофою. А положення закону про відновлення компенсацій і пільг громадянам, віднесеним до категорії 4 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, є соціально несправедливими відносно громадян, віднесених до категорії 3, яким відповідні преференції надаються з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім'ї, зазначив Порошенко.

"У зв'язку з наведеним вважаю за необхідне зазначити, що питання надання державних соціальних гарантій та поліпшення соціального захисту громадян, у тому числі громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, має бути врегульовано комплексно, з урахуванням соціально-економічного становища в державі та фінансових можливостей державного бюджету України. В іншому випадку будь-які гарантії будуть мати популістський характер і не будуть реалізовані. Тому не можу погодитися із пропонованим законом механізмом надання пільг та компенсацій пропоную закон України "Про внесення змін до закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" щодо соціального захисту постраждалих осіб" відхилити", - йдеться в документі.

Нагадаємо, 23 березня чорнобильці перекрили вулицю Грушевського перед будівлею Кабінету міністрів з вимогою до уряду повернути їм усі урізані соціальні виплати, пільги і пенсії.

1 коментар:

  1. Задовбали ці чорнобильці з своїми льготами,хто повинен мати пільги того вже немає в живих...тому льготи відмінити ми скільки вже можна вноситися з ними...вони не живуть на даний час в Чорнобелі за що їм платити льготи??

    ВідповістиВидалити

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.