
Законопроект було внесено нардепом від ВО "Свобода" Олександром Марченком, його підтримала більшість депутатів українського парламенту.
Нагадаємо, 17 березня 2016 р. Рада ухвалила законопроект №2093 "Про внесення змін до закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (щодо соціального захисту постраждалих осіб)".
Так, законом відновлюються категорії зон радіоактивного забруднення та уточнюються період і час проживання громадян у зонах гарантованого добровільного відселення. Тим, хто проживає там, планують повернути право першочергового безоплатного надання санаторно-курортних путівок або одержання компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування.
Також неповнолітнім дітям і/або дружині померлого ліквідатора аварії 1-ї категорії, незалежно від наявності причинного зв'язку смерті з Чорнобильською катастрофою, надаються пільги, якими користувався померлий, а також одноразова компенсація за втрату годувальника, а надалі - щомісячна компенсація.
У своїх пропозиціях до закону Порошенко зазначив, що пропонований документом підхід не відповідає єдиній політиці держави в системі реформування надання пільг, компенсацій і гарантій окремим категоріям громадян шляхом забезпечення їх адресності з урахуванням середньомісячного доходу сім'ї.
"Передбачені законом зміни призведуть до додаткових витрат з державного бюджету України (за прогнозними розрахунками Міністерства фінансів України, реалізація закону щорічно потребуватиме додаткових витрат з державного бюджету України в сумі 1,5 млрд гривень), а за відсутності відповідного визначення джерел доходів бюджету в умовах обмеженості бюджетних ресурсів та істотного падіння економіки держави спричинять розбалансування державного бюджету України", - йдеться в пропозиціях.
На думку Порошенка, окремі положення закону вводять переваги, що не відповідає конституційним принципам рівності громадян перед законом та недопущення привілеїв. "Так, положення про заборону на будь-яке обмеження, тимчасове або постійне припинення виплати пенсій працюючим пенсіонерам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, дискримінує інші категорії працюючих пенсіонерів, для яких чинним законодавством встановлено обмеження щодо виплати пенсії у разі продовження роботи після призначення пенсії", - зазначає президент.
Крім того, глава держави підкреслив, що положення ухваленого закону про надання права неповнолітнім дітям і/або дружині (чоловіку) померлого учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесених до категорії 1, на пільги і пенсійне забезпечення незалежно від наявності причинного зв'язку смерті з Чорнобильською катастрофою також є дискримінаційним стосовно членів сімей померлих постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесених до цієї ж категорії 1, яким відповідні пільги і пенсії надаються лише у разі, якщо смерть годувальника пов'язана з Чорнобильською катастрофою. А положення закону про відновлення компенсацій і пільг громадянам, віднесеним до категорії 4 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, є соціально несправедливими відносно громадян, віднесених до категорії 3, яким відповідні преференції надаються з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім'ї, зазначив Порошенко.
"У зв'язку з наведеним вважаю за необхідне зазначити, що питання надання державних соціальних гарантій та поліпшення соціального захисту громадян, у тому числі громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, має бути врегульовано комплексно, з урахуванням соціально-економічного становища в державі та фінансових можливостей державного бюджету України. В іншому випадку будь-які гарантії будуть мати популістський характер і не будуть реалізовані. Тому не можу погодитися із пропонованим законом механізмом надання пільг та компенсацій пропоную закон України "Про внесення змін до закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" щодо соціального захисту постраждалих осіб" відхилити", - йдеться в документі.
Нагадаємо, 23 березня чорнобильці перекрили вулицю Грушевського перед будівлею Кабінету міністрів з вимогою до уряду повернути їм усі урізані соціальні виплати, пільги і пенсії.
Задовбали ці чорнобильці з своїми льготами,хто повинен мати пільги того вже немає в живих...тому льготи відмінити ми скільки вже можна вноситися з ними...вони не живуть на даний час в Чорнобелі за що їм платити льготи??
ВідповістиВидалити