неділя, 17 квітня 2016 р.

Свободівці Згурівщини прозвітувалися про свою депутатську діяльність протягом 100 днів

15 квітня, у великій залі Згурівської РДА свободівці Згурівщини прозвітувалися про свою депутатську діяльність за перші 100 днів.

Про це повідомляє "Згурівська Правда" із посиланням на прес-службу Згурівської районної організації ВО "Свобода".

На заході були присутні голова Київської обласної організації ВО "Свобода", депутат Київоблради Ігор Сабій та голова Яготинської районної організації ВО "Свобода", депутат Яготинської міської ради Ігор Смаглій.

На зустріч із депутатами жителі Згурівщини запрошувалися в останньому номері районної газети "Панорама" та на сторінках видання "Згурівська Правда".

Перед громадою звітувалися депутат Київської обласної ради від Згурівщини Євген Чубук, депутати-свободівці у Згурівській районній раді Степан Кузьмич (Згурівка), Лідія Колесник (Згурівка), Володимир Купрій (Нова Оржиця), Оксана Зубкова (Турівка), Лідія Бенюх (Щасливе) та депутати Згурівської селищної ради Олександр Чубук, Юрій Палівода.

За словами націоналістів Згурівщини, такий формат спілкування депутатів із виборцями є незвичним для району, оскільки до цього не практикувався жодною політичною силою. Понад те, він є й найбільш ефективним, оскільки передбачає реальний діалог із людьми про реалізовані завдання, які ставили перед собою депутати. Крім того, така комунікація корисна насамперед тим, що місцеві депутати можуть почути та обговорити насущні проблеми та виклики безпосередньо зі своїми виборцями, отримати доручення для своєї подальшої роботи.

Звіт свододівців Згурівщини


На місцевих виборах 25 жовтня 2015 року Київську обласну організацію ВО "Свобода" підтримали 7,57% виборців, таким чином 7 кандидатів-свободівців увійшли до складу Київської обласної ради. За кандидата в депутати до Київської обласної ради від ВО «Свобода Євгена Чубука проголосувало 14,06% виборців. Таким чином, націоналіст отримав можливість представляти інтереси Згурівщини в Київоблраді.

Варто зазначити Згурівська районна організація ВО «Свобода» отримала найбільшу підтримку в Київській області. Так, на виборах до районної ради за кандидатів від «Своболи» віддали голоси 17,78% виборців, що дало можливість 5 свободівцям увійти до складу Згурівської районної ради.

Крім того, 2 кандидати від ВО «Свобода» Олександр Чубук та Юрій Палівода одночасно перемогли на виборах депутатів Згурівської районної ради та Згурівської селищної ради. Понад те, через недолугість виборчого законодавства, за рішенням Згурівської ТВК вони були вимушені стати депутати селищної ради.

Варто зазначити, підтримка ВО "Свобода" у Згурівському районі за останні півтора року виросла майже в 4,5 рази.

Усі депутати-свободівці беруть активну участь у роботі обласної ради, районної та селищної рад, відвідують у повному складі всі пленарні засідання та комісії. Це підтверджує високу дисципліну та відповідальність обраних депутатів. Для прикладу, депутат облради Сергій Яременко є чинним офіцером ЗСУ та служить на сході України, у зв'язку з чим щоразу йому доводиться приїжджати з Краматорську в Київ, а після сесій повертатися на службу.

Участь у роботі постійних космісій

У Згурівській районній раді голова свободівської фракції Степан Кузьмич очолює комісію з питань регламенту, законності та правопорядку. До цієї комісії входить ще один член фракції ВО "Свобода", депутат від Турівки Оксана Зубкова. У бюджетну комісію райради входять також два представника фракції націоналістів у райраді: Лідія Колесник та Лідія Бенюх. Новооржицький фермер Володимир Купрій входить до комісії з питань АПК та земельних відносин.

У Згурівській селищній раді депутат від ВО "Свобода", голова Асоціації фермерів та приватних землевласників у Київській області Олександр Чубук очолює земельну комісію, а Юрій Палівода входить до комісії з питань регламенту, законності та боротьби з корупцією.

Представники ВО "Свобода" в Київській обласній раді очолюють три постійні депутатські комісії. Так, депутат від Згурівщини Євген Чубук є головою постійної комісії з питань агропромислового комплексу та земельних відносин, В'ячеслав Хмельницький є головою постійної комісії з питань управління комунальною власністю, приватизації, житлово-комунального господарства та впровадження енергозберігальних технологій, а Максим Запаскін є головою постійної комісії з питань екології, природокористування, водних ресурсів, ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та інших надзвичайних ситуацій.

За звітний період було проведено 4 засідання постійної комісії, що очолює представник Згурівщини Євген Чубук. Таким чином, комісією було розглянуто 14 питань, серед яких: програма соціально-економічного розвитку області на 2016 рік, розгляд проектів рішення ради, зокрема: «Про затвердження Програми соціально-економічного та культурного розвитку Київської області на 2016 рік» та 

Крім того комісія розглядала звіти структурних підрозділів облдержадміністрації, фондів, установ та організації щодо виконаних заходів у 2015 році по таких цільових програмах.
 • «Розвиток молочного скотарства в Київські в області на період до 2015 року»
 • «Власний дім»
 • «Розвиток садівництва в Київській області на період 2013-2017 роки»
 • «Підвищення родючості грунтів на 2012-2016 роки»
 • «Зерно Київщини на 2012-2016 роки»
 • «Заходи з проведення лабораторно-діагностичних, лікувально-профілактичних робіт, утримання ветеринарних лікарень та ветеринарних лабораторій за 2015 рік»
Інші стратегічні напрямки роботи в Київській обласній раді, які взяли на себе депутати, включать у себе роботу в комісії з питань бюджету та фінансів (Ігор Сабій), комісії з питань регламенту, депутатської діяльності, законності, правопорядку, взаємодії з правоохоронними органами та боротьби з корупцією (Ігор Домбровський), комісії з питань соціально-економічного розвитку, промисловості, підприємництва, торгівлі, регуляторної, інноваційно-інвестиційної політики, зовнішньоекономічних зв'язків та фінансового забезпечення розвитку області (Наталія Музиченко).

На кожній сесії Київоблради свободівці порушують різні гострі політичні та соціальні питання, які турбують виборців Київщини. Загалом, за звітний період члени фракції виголосили 9 заяв та більше 30 виступів.

Депутатом облради від Згурівщини було порушувалися гострі питання, які стосуються Згурівського району. Зокрема: зменшення рівня оплати праці бібліотечним працівникам, насильницьке об’єднання територіальних громад, відновлення будівництва районної лікарні, подолання наслідків епідемії ГРИПУ, розчистка доріг у зимовий період, порушення законності та правопорядку й інше.


Заяви фракції ВО "Свобода в Київській обласній раді" стосувалися таких питань:
 • Заборони будівництва централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива у Київський області;
 • Недопущення розміщення біженців з Сирії у притулку в м. Яготин Київської області;
 • Заборона продажу земель сільськогосподарського призначення та передачу прав розпорядження землями місцевим громадам - ініційоване та підготовлене Євгеном Чубуком;
 • Належне фінансування професійно-технічної освіти в Україні.
 • Заборони транзиту російських вантажівок через територію України;

Проекти рішень

Фракція ВО "Свобода" підготувала та зареєструвала 8 проектів рішень, більшість із яких підтримав депутатський корпус Київської обласної ради:
 • Про заяву проти політичних репресій;
 • Про відставку уряду А. Яценюка;
 • Про перегляд закону України "Про державний бюджет України на 2016 рік".
 • Про звернення до Верховної ради України про неприпустимість затвердження змін до Конституції України в частині надання особливого статусу окремим районам Донецької та Луганської областей;
 • Про належне розслідування обставин вбивства 17-річного мешканця Боярки Михайла Медведєва;
 • Про запобігання незаконній діяльності авто-газозаправних пунктів (АГЗП);
 • Про підтримку законопроекту №2093 щодо повернення соціальних пільг та компенсацій особам, постраждалим внаслідок аварії на Чорнобильський АЕС;

Окрім того, фракція розробила та подала на затвердження програму щодо соціальних виплат дітям військовослужбовців, які загинули під час участі в антитерористичній операції, захищаючи територіальну цілісність України.

Депутати фракції ВО "Свобода" у Згурівській районній раді також ініціювали низку рішень, звернень та заяв, більшість яких підтримали депутати райради. Серед них: заява проти політичних репресій, звернення до Верховної ради України про неприпустимість затвердження змін до Конституції України в частині надання особливого статусу окремим районам Донецької та Луганської областей, звернення до Верховної Ради України з приводу недопущення розміщення біженців з Сирії у притулку в м. Яготин Київської області, заява стосовно недопустимості підняття цін на комунальні послуги та енергоносії та інші.

Варто зазначити, що депутати районної ради не підтримали єдину ініціативу згурівських свободівців - звернення до ВРУ про відставку уряду Арсенія Яценюка.

Депутатські запити та звернення

Важливим інструментом депутатів у розв'язанні проблем виборців є депутатські запити та звернення. За період 100-денної депутатської діяльності члени фракції ВО "Свобода" у Київський обласній раді скерували більш ніж 70 запитів та звернень щодо відновлення прав та інтересів мешканців Київщини. Серед питань, які порушували свободівці в запитах та зверненнях, найчастіше були проблеми учасників російсько-української війни, земельні питання, поліпшення житлових умов, розв'язання проблем із Пенсійним фондом, житлово-експлуатаційними конторами, водо- та газопостачальними компаніями, розв'язання екологічних проблем, боротьба з незаконною вирубкою лісу.

Окремо стоїть питання щодо недопущення дискримінації монополістом ПрАТ "Київобленерго" приватних операторів телекомунікаційних мереж. ВО "Свобода" виступила ініціатором проведення круглого столу щодо розв'язання проблеми з монополістом та збереження тарифів на телекомунікаційні послуги (Інтернет, IP-телефонію тощо), оскільки вільний інформаційний простір є гарантією інтелектуального та технологічного розвитку Київщини.

Депутатом облради від Згурівщини Євгеном Чубуком за звітний період було підготовлено та направлено 10 депутатських звернень та 3 депутатських запитання, які стосувалися порушення екологічного законодавства, роботи поліції, освіти та інше.


Громадська діяльність та волонтерство та соціальна допомога

Згурівська районна організація ВО «Свобода» бере активну участь у житті Згурівщини. Так, депутати-свободівці беруть активну участь у районних заходах та разом з активом району проводять власні. Нещодавно районною організацією, за участі свободівців Київщини, з нагоди дня народження Миколи Міхновського у його рідному селі у Турівка було проведено захід по вшануванню ідеолога українського націоналізму. 

Варто зазначити, що депутатами та активістами організації проводиться постійний збір допомоги для земляків-учасників російсько-української війни, а самі свободівці Згурівщини неодноразово постійно возять допомогу воїнам-землякам на передову.

Депутати від ВО «Свобода» в Київській обласній раді, Згурівській районній раді та Згурівській селищній раді не залишаються осторонь проблем незахищених верств населення, тяжкохворих земляків. Загалом обласними депутатами за звітний період було надано на понад 70 тисяч гривень матеріальної допомоги важкохворим на різні захворювання та особам, які опинилась у важких матеріальних умовах. Депутатом облради від Згурівського району, свободівцем Євгеном Чубуком за звітний період було оформлено надання 2 матеріальні допомоги тяжкохворим особам у розмірі 10 тис. грн.


Боротьба проти беззаконня, рейдерства та захист прав територіальних громад

Свободівці Згурівського району активно борються із свавіллям чиновників та беззаконням та рейдерством. Із самого початку депутати-свободівці борються за землю, яку "земельники" Київщини відібрали в учасників АТО Згурівщини й віддали на 49 років псевдофермеру із Черкаської області. Понад те, 70 га. АТОвської землі цинічно обробляють депутати Згурівської районної ради від ВО "Батьківщина" та Аграрної партії. Сьогодні триває суд з даного питання, прокуратура Київської області вимагає повернути відібрану землю, а депутати-свободівці присутні на кожному судовому засіданні.

У Згурівській селищній раді депутати від ВО "Свобода" борються за інтереси громади, захищають мале підприємництво, як основу розвитку економіки. Так, депутати різних рівнів від ВО "Свобода" виступили проти будівництва супермаркету у центрі селища, на місці де має бути будинок культури. Крім того, свободівці Згурівщини були проти реконструкції руїн заводського будинку культури, що є марнотратством для селищного бюджету.

Обурення згурівських націоналістів викликала й нещодавня ініціатива селищного голови Павла Ткачука - забрати близького 2 млн. із ремонту доріг на 2016 рік та за рахунох цих коштів обгородити бетонним парканом 10 гектарів  посеред поля під майбутнє кладовище. Завдяки активній позиції свободівців у селищній раді, таке ганебне рішення не було прийняте.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.