вівторок, 22 березня 2016 р.

Сьогодні у Києві поховають убитого 15 років тому Георгія Гонгадзе

Сьогодні, 22 березня, у Києві поховають убитого 15 років тому опозиційного журналіста Георгія Гонгадзе. Про це повідомила Валентина Теличенко, адвокат удови журналіста Мирослави Гонгадзе, інформує "Згурівська Правда" із посиланням на "Радіо Свобода".

«22 березня Георгія Гонгадзе буде поховано на території Церкви Миколи Набережного. Відспівування та прощання розпочнеться близько 12 години», – поінформувала адвокат.

Під час похоронної церемонії не передбачено жодних виступів політиків чи інших світських осіб, зазначила вона.

«Також у приміщенні церкви фото- та відеозйомка заборонена. Родина просить журналістів не звертатися за коментарем, а фото та відеографів – дотримуватись дистанції», – додала Теличенко.

21 березня президент України Петро Порошенко передав удові загиблого журналіста Георгія Гонгадзе Мирославі орден «Зірка Героя».

Гонгадзе зник у Києві 16 вересня 2000 року. У листопаді того ж року в лісі на Київщині було виявлено обезголовлений труп, який, за висновками експертів, міг належати Гонгадзе.

29 січня 2013 року Печерський районний суд Києва визнав винним у вбивстві журналіста Георгія Гонгадзе екс-генерала МВС Олексія Пукача і засудив його до довічного позбавлення волі.

Довідка


Георгій (Гія) Гонгадзе – громадський діяч, український опозиційний журналіст, відомий своїми антивладними виступами. Засновник та перший головний редактор інтернет-газети “Українська правда”.

Нагадаємо, що журналіст “Української правди” Георгій Гонгадзе зник у Києві 16 вересня 2000 року. А вже в листопаді того ж року в лісі на Київщині (Тараща) було виявлено обезголовлений труп, який, за висновками експертів, міг належати Гонгадзе. За вбивство журналіста засудили генерала міліції Олексія Пукача.

Причетність до справи Гонгадзе колишнього Президента України Леоніда Кучми так доведено й не було. Хоча згідно “касетного скандалу” (плівок майора Мельниченка) Кучма мав пряме відношення до викрадення, а згодом й вбивства українського журналіста.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.