вівторок, 2 лютого 2016 р.

У МОЗ прогнозують другу хвилю грипу наприкінці зими

Друга хвиля захворюваності на грип та ГРВІ очікується наприкінці лютого - на початку березня. Про це повідомляє "Згурівська Правда" із посиланням на прес-службу МОЗ України.

"Протягом останніх 15 років друга хвиля починається із 7-го по 12-й тиждень року, іноді із 6-го тижня. Вона обумовлена іншим типом вірусу - вірусом В. Він викликає невеликі кластерні захворювання, які не призводять до смертельних випадків", - на брифінгу повідомила керівник ГУ "Український центр з контролю і моніторингу захворювань МОЗ України" Любов Некрасова.

За останніми даними, від початку епідсезону в Україні зареєстровано 176 лабораторно підтверджених летальних випадків від грипу. Найбільш поширеним є так званий свинячий грип - вірус типу А/H1N1, який супроводжується високою температурою, кашлем і може перерости у вірусне запалення легень (пневмонію). Саме пневмонія часто є причиною смертельних випадків.

Нагадаємо, вчора в Київській області ввели надзвичайну ситуацію через високий рівень захворюваності. Раніше, 26 січня в Україні офіційно оголосили епідемію грипу.

Відомо, що наприкінці минулого тижня перший заступник голови Київської обласної державної адміністрації Лев Парцхаладзе доручив районним адміністраціям закривати дитячі садки та школи на карантин, не чекаючи перевищення епідеміологічного порогу захворюваності серед учнів.

Київська обласна державна адміністрація й раніше рекомендувала місцевим органам влади закрити на карантин міські та сільські школи через збільшення випадків захворюваності на грип. Понад те, у Згурівському районі не звернули увагу на рекомендації з області - на карантин не було закрито шкільні заклади.

Нагадаємо, що за інформацією відділу освіти Згурівської РДА, станом на 20 січня, у Згурівському районі із 1637 учнів на уроках були відсутні 300 дітей, що становить 18% школярів. Чиновники також вказують, що всі вчителі району знаходяться на робочих місцях.

"Випадків захворювання на грип немає. Згідно рекомендацій Баришівської СЕС призупинення навчального процесу проводиться у разі відсутності по хворобі 30% учнів", - йдеться у повідомленні відділу освіти.

Як повідомлялося раніше, із 19 січня в усіх школах міста Переяслава-Хмельницького та району тимчасово припинено навчальний процес. Оголошення додаткових канікул – профілактичні заходи, аби не допустити поширення застудних захворювань в дитячих колективах.

Нагадаємо, що у місті Бровари госпіталізували 25 дітей, хворих на грип: місто атакують вірусні інфекції, які схожі на “свинячий грип”, сумнозвісний вірус H1N1.

Станом на 1 лютого, в Україні з початку епідемічного сезону зареєстровано 171 смерть від грипу. Крім того, відомо, що сьогодні Міноборони повідомило про три летальні випадки від пневмонії серед військових.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.