понеділок, 22 лютого 2016 р.

Сьогодні відбудеться судове засідання проти перейменування вулиць у Броварах

Броварський міськрайонний суд Київської області отримав позов щодо визнання незаконним і скасування рішення «Про перейменування вулиць та провулків м. Бровари».

Про це "Згурівській Правді" повідомили члени робочої групи з підготування пропозицій щодо перейменування вулиць у місті Броварах.

Розгляд адміністративної справи призначили на 22 лютого 2016 року. Початок – об 11:00, за адресою: Київська обл., м. Бровари, вул. Грушевського, 2. Відповідач – Броварська міська рада. Суддя у справі – Наталя Маценко.

За рішення про перейменування одноголосно проголосували усі депутати новообраної міськради ще 25 грудня 2015 року. Тоді депутати змінили назви 70-ох вулиць і провулків міста. Документом, ухваленим у рамках процесу декомунізації, як повернули історичні назви броварських доріг, так і затвердили нові. Таким чином вшанували пам’ять українських діячів національно-визвольних змагань, дисидентів, діячів мистецтва, а також – загиблих Небесної Сотні та бійців сучасної російсько-української війни.

Позов подали троє громадянок - Людмила Шубіна, Світлана Федяніна та Наталя Олейнік. Жінки вказують, що ухвалене рішення нібито порушує їхні права. Вони переконують, що через перейменування їм начебто доведеться «здійснити певні дії щодо зміни адреси житла». До того ж, на їхню думку, процедура ухвалення рішення була порушена, а колишня вулиця Черняховського буцімто не підпадала під дію закону про декомунізацію.

На захист затверджених назв вулиць виступили члени робочої групи з підготування пропозицій щодо перейменування вулиць у місті Броварах. Активіст Дмитро Карпій подав до Броварської міської ради звернення, у якому надав позивачу у справі низку фактів, аргументів та матеріалів. Вони мають бути використані у суді для ефективного захисту законних прав та інтересів броварської громади.

Зокрема, член робочої групи вказав: звернення, долучене до позовної заяви, сфальсифіковане. Про це засвідчили декілька підписантів цього документа. Окрім того, активіст навів низку публікацій у ЗМІ, а також на сайті міськради, які стосуються перейменування вулиць. Він звертає увагу, що більшість пропозицій із детальними обґрунтуваннями, за які проголосували депутати, з’явилися та були опубліковані ще у червні 2015 року.

Окремо Дмитро Карпій описав особистість Івана Черняховського. Саме на нібито незаконності перейменування вулиці на честь цього діяча ґрунтується весь позов. Активіст вказує на безпідставність тверджень про те, що Черняховський не підпадає під дію закону про декомунізацію. Адже подібних висновків від компетентних експертів не наводили.

До того ж, член робочої групи зауважує на дослідженнях науковців, відповідно до яких підлеглі Івана Черняховського вчиняли масові вбивства та ґвалтування мирного населення у Східній Пруссії.  Зокрема, Дмитро Карпій посилається на публікації історика та члена-кореспондента Національної академії наук України Сергія Грабовського.

Варто зазначити, що відповідач у справі – Броварська міська рада – може бути не зацікавлена у відстоюванні інтересів громади. Адже саме представники міської влади були ініціаторами поширення неправдивої інформації про перейменування вулиць. Особи, пов’язані з чиновниками, також збирали підписи проти перейменування, при тому розповідаючи людям, буцімто через зміну назви вулиці їм доведеться замінювати особисті документи та платити за це гроші.

Окрім того, у до броварського суду тричі подавали позовні заяви відомі у місті активні противниці декомунізації – Ірина Нілова, Тетяна Немчина та Людмила Бабенко. Усіх трьох пов’язують із чинною у Броварах владою.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.