понеділок, 15 лютого 2016 р.

На Київщині не вистачає землі учасникам АТО

У Київській області не вистачає землі для виділення учасникам АТО - у столиці майже немає вільних ділянок. Про це повідомляє "Згурівська Правда" із посиланням на "Укрінформ".

Таку заяву зробив голова Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр) Максим Мартинюк.

"Особливість проблем у Київській області полягає, зокрема, в тому, що там проживає чимала кількість учасників АТО і всі вони мають отримати землю. У столичному регіоні фактично не залишилось вільної землі. У зв'язку з цим Держгеокадастр не може надати землю учасникам АТО у необхідному об'ємі" - зазначає Мартинюк.

Також він додав, що активна економічна діяльність за останні 20 років призвели до того, що землі вже розподілені. Отже, чиновники запропонували ветеранам зменшити розмір ділянок, щоб вистачило всім.

Ситуація щодо забезпечення землею учасників АТО загострюється. Так, у Кіровограді учасники АТО перекривали вулицю через тотальну корумпованість чиновників місцевого Держкадастру. На минулому тижні Геннадій Москаль заявив, що ​землю, виділену для бійців АТО в Закарпатській області, взагалі продали іншим людям.

Крім того, "Згурівська Правда" нещодавно повідомляла, що на Київщині чиновники придумали, як збагатися за землі для бійців АТО.

Нагадаємо, що питання щодо забезпечення землею учасників АТО дуже гостро стоїть на Згурівщині. Так, нещодавно проект журналістських розслідувань "Люстратор 7.62" каналу "2+2" провів грунтовне розслідування та вказав прізвища чиновників, які відібрали землю у бійці АТО зі Згурівщини.

Так, дві земельні ділянки, які резервувалися для ветеранів російсько-української війни, управління Держгеокадастру України в Київській області передало в оренду на 49 років "фермеру" із Черкаської області Євген ВИШНЯКОВ.

Журналісти вказують, що за скандальною аферою стоїть колишній виконувач обов'язків начальника головного управління Дерджземагентства України в Київській області Андрій МАЛЬОВАНИЙ. Він затвердив технічну документацію на дані земельні ділянки. А його заступник Станіслав ГУБІН своїм фінальним підписам фактично відібрав землю у воїнів Згурівщини та Згурівської громади.

Журналісти також повідомляють, що сам Вишняков через земельних чиновників встиг "віджати" землю не лише у Згурівці. Так, у Драбівському районі Черкаської області новоспечений фермер відібрав більше 500 га. фермерської землі. Втім там, фермерам після численних судових розглядів таки вдалося повернути свою землю.

Нагадуємо, що питання про відібрану землю у воїнів Згурівщини не вперше порушується національними медіа. Так, раніше сюжет про даний скандал у Згурівці зняв телеканал ICTV. Крім того, своє розслідування по цьому питанню провів відомий проект "Наші гроші". Журналісти встановили, що Вишняков є уродженцем Росії (м. Майкоп, Краснодарський край), сьогодні прописаний в м.Шпола Черкаської області та зареєстрований як фізособа-підприємець.


Сам Вишняков у Згурівці ніколи не з'являвся, а відібрану в громади та Героїв війни землю обробляють його місцеві представники: депутат районної ради від ВО "Батьківщина" Сергій Золотоверхий та екс-кандидат на посаду селищного голови Юрій Зленко.


Наразі відомо, що прокуратура готує до суду позовну заяву щодо скасування наказів Держземагентства на передачу в оренду даних земельних ділянок Євгену Вишнякову.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.