неділя, 27 грудня 2015 р.

Київська облрада оголосила недовіру Яценюку та його уряду

24 грудня 2015 року відбулася сесія Київської обласної ради VII скликання, на якій депутати обласної ради 54 голосами підтримали звернення до Верховної Ради України, подане фракцією ВО "Свобода", що стосувалося питання відставки уряду та Прем'єр-міністра Арсенія Яценюка.

Текст звернення із трибуни ради виголосив голова Київської обласної організації ВО "Свобода" Ігор Сабій: "Результатом року діяльности уряду на чолі з Прем'єр-міністром Арсенієм Яценюком, який прийшов до влади на крові героїв Революції гідности та російсько-української війни, стало божевільне зростання комунальних тарифів, урізання соціальних стандартів, намагання розпродати стратегічні та прибуткові підприємства і землю сільськогосподарського призначення, свавілля каральних органів, переслідування політичних опонентів, кидання за ґрати націоналістів – учасників війни та революції, волонтерів".

Депутати відмітили небувалі "успіхи" Яценюка та його уряду в економічній царині: "Уряд обіцяв зростання економіки вже з початку 2015 року, а натомість довів її до стану глибокої стагнації. Завдяки "старанням" уряду курс гривні впав на 53%, допущено рекордну за останні 20 років інфляцію – 39,5 %, а соціяльні стандарти за цей час підвищено лише на 13%. ВВП на душу населення скоротився на 21,2% (до 3070 дол). Середня зарплата в Україні знизилася втричі (до 141 евро), а середня пенсія впала до 71 евро (зі 133 на початок 2014 року), скасовано пільги "чорнобильцям", скорочено соціальні виплати по догляду за дитиною. Продукти подорожчали на 60%, ліки – на 83%, товари для дому – на 97%, транспорт – на 60%. Безпрецедентно зросли тарифи на послуги ЖКГ – у 5,5 разів. Заборгованість по виплаті заробітної плати зросла з 1,3 до 1,9 млрд грн – рекорд за останні 10 років. Як наслідок, 80% українців живе за межею бідности".

Після виголошення недовіри Яценюку та його уряду депутати продовжили засідання згідно з порядком денним. Народні обранці постановили, що віднині спільним майном територіяльних громад Київської области буде управляти не облдержадміністрація, а обласна рада. Створено управління комунального майна облради, комунальну установу Київської обласної ради "Фонд комунального майна". Непідконтрольні громаді чиновники не будуть розпоряджатися майном територіяльних громад, цим питанням тепер займатимуться обрані громадою депутати.

Депутати облради прийняли бюджет Київської області на 2015 рік та не підтримали звіт Київської обласної державної адміністрації про виконання б'юджету області за 9 місяців 2015 року.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.