середа, 30 грудня 2015 р.

Згурівська районна рада встигла двічі за день зрадити інтересам громад

25 грудня відбулася чергова сесія Згурівської районної ради, протягом якої депутати встигли двічі зрадити інтересам громад Згурівщини.


ЕПІЗОД ПЕРШИЙ: ВИЖИВАННЯ - ЛЮДЯМ


Безпрецедентним виявився той факт, що депутати не підтримали звернення до Верховної Ради, ініційоване фракцією ВО "Свобода", із вимогою відправити у відставку корумпований уряд Яценюка, який за рік своєї діяльності довів людей до зубожіння, поставив на коліна малий та середній бізнес. За день до того ідентичне звернення підтримала Київська обласна рада, ціла низка районних та міських рад Київщини, органи місцевого самоврядування України.

Фактично, 25 грудня Згурівська районна рада показала, що підтримує непрофесійну і грабіжницьку політику прем'єр-міністра та уряду, підтримує газ по 7 грн./куб.м., долар по 25 (а скоро й більше) та мінімальну заробітну плату на рівні 1378 грн. і т.д.. Підтримує! А як жити людям? Скільки можна ставити над ними експерименти та знущатися??

Уряд обіцяв зростання економіки вже з початку 2015 року, а натомість довів її до стану глибокої стагнації. Падіння спостерігається по всіх секторах реальної економіки: будівництво - на 20,8%, транспорт - від 8,4% до 13,9%, сільське господарство - 4,4%, роздрібна торгівля - 21,7%.

Завдяки "старанням" уряду Яценюка курс гривні впав на 53%, допущено рекордну за останні 20 років інфляцію - 39,5%, а соціальні стандарти за цей час підвищено лише на 13%. ВВП на душу населення скоротився на 21,2% (до 3070 дол.). Середня зарплата в Україні знизилася втричі (до 141 євро), а середня пенсія впала до 71 євро (зі 133 на початок 2014 року), скасовано пільги «чорнобильцям», скорочено соціальні виплати по догляду за дитиною. Продукти подорожчали на 60%, ліки - на 83%, товари для дому - на 97 %, транспорт - на 60%. Безпрецедентно зросли тарифи на послуги ЖКГ - в 5,5 разів. Заборгованість по виплаті заробітної плати зросла з 1,3 до 1,9 млрд. грн. - рекорд за останні 10 років. А за рівнем безробіття Україна відкинута на рівень 2010 року. Як наслідок, 80 % українців живе за межею бідності.

Чи представляли депутати Згурівської районної у цей час інтереси людей? Сумніваюся. Знайдіть хоча би одного жителя Згурівщини, який задоволений нинішніми тарифами та цінами, якістю життя, "реформами" та рівнем корупції в країні. Рівень підтримки прем'єр-міністра А.Яценюка - менше 1%.

Хтось скаже, що подібні заяви - це не справа районної ради. На що зауважу: такі заяви - це позиція громад району і якщо людей справді турбую державницькі справи, їхні представники мають голосно про це говорити до вищого керівництва країни. Це беззаперечне право, визначене Конституцією України та ЗУ "Про місцеве самоврядування в Україні".

Сьогодні лише сліпий не помічає того, що нинішній уряд загруз у корупції та брехні. І Саакашвіллі безперечно має рацію стверджуючи, що уряд Яцецюка не лише не бореться із корупцію, він очолив її в нашій країні.

Тим не менше, за вимогу відправити у відставку прем'єр-міністра та його уряд, проголосували лише 7 депутатів Згурівської районної ради:

 • Степан Кузьмич (ВО "Свобода" - Згурівка);
 • Володимир Купрій (ВО "Свобода" - Нова Оржжиця);
 • Оксана Зубкова (ВО "Свобода" - Турівка);
 • Лідія Колесник (ВО "Свобода" - Згурівка);
 • Лідія Бенюх (ВО "Свобода" - Леніне);
 • Наталія Карпенко (партія "Наш Край" - Право Жовтня);
 • Володимир Клюшніченко (Блок Петра Порошенка "Солідарність" - Жуківка).

Хочеться подякувати всім переліченим депутатам за те, що мають свою думку і самовіддано відстоюють позицію громади. Окремо дякую громадам, які уповноважили цих людей захищати свої права та інтереси. Ви не помилилися! Депутатів Клюшніченко та Карпенко добре пам'ятаю з попереднього скликання районної ради. Вони завжди були принциповими та послідовними. Не дивлячись на те, що вони не мають відношення до ВО "Свобода", щиро їх поважаю та глибоко переконаний в тому, що вони є зразком для наслідування. Бажаю таких депутатів кожній громаді!

Варто зазначити, що у цій райраді помітно відчувається брак борців за права простих людей - трудівників. Відчувається, що більшість прийшла відстоювати свої особисті інтереси. До речі, про це йтиме мова далі. Серед нинішнього депутатського корпусу дуже бракує таких депутатів минулого скликання, як Юрій Палівода (Згурівка, Надія Мотузка (Нова Олександрівка), Надія Хоменко (Пасківщина), Олександр Дерунець (Згурівка), Віктор Афанасенко (Великий Крупіль) та ін..

Дивує те, що підтримати відставку уряду відмовилися представники "Аграрної партії", які ще на минулій сесії ініціювали звернення до Верховної ради із проханням не приймати грабіжницькі зміни до Податкового кодексу, які пропонував той же уряд Яценюка. Зміни до ПКУ все ж прийняли, чим поставили на коліна аграрний сектор України. І навіть після цього "аграрії" не вважають, що такий уряд потрібно відправити у відставку. Навіть, тоді, коли всією Україною ширяться акції протесту хліборобів, Аграрна партія у Згурівці вдає, що все добре.

З цього стає зрозуміло, що так звані "аграрії" можуть звертатися будь-куди, стукатися у будь-які двері, коли мова йде про їхні бізнесові інтереси, але не хочуть ставати на захист простого українця та селянина.

Я не здивуюся, якщо після цієї статті на наступну сесію знову винесуть питання щодо недовіри уряду Яценюка і у всіх депутатів різко зміниться позиція. Це буде ще одне підтвердження того, що ніякої позиції насправді немає  :-)

Лінія депутатів "Солідарності" зрозуміла. Від партійних босів області їм наказано не підтримувати такі заяви, оскільки це надто загрожує коаліційній "дружбі" президента та прем'єра. Депутати "Нашого краю" також не голосують за подібні речі без "відмашки" районного й обласного керівництва. А там бояться робити різкі рухи проти нинішньої влади.

Ситуація з позицією депутатів від Радикальної партії О.Ляшка та "Батьківщини" ще простіша - її просто немає. Партійні прапори їм були потрібні лише для того, щоб потрапити у раду. Ніякої політичної лінії вони не наслідують. У той час, як Ляшко і Тимошенко вказують на очевидні зловживання в Кабінеті Міністрів, провальну соціально-економічну політику, зниження рівня життя, їхні місцеві депутати ніяк не можуть помітити цього у Згурівці, бо підігрують вже зовсім іншим босам. Чого тільки вартий перший "радикал" у райраді, який став заступником голови. За останні 5 років він встиг притулитися до 4 партій (ВО "Батькіщина", Партія регіонів, "Заступ" та Радикальна партія Ляшка). Таким людям однаково під яким прапором служити своєму патрону.


ЕПІЗОД ДРУГИЙ: СВЯТУ ЗЕМЕЛЬКУ - СОБІДо речі, другий епізод якраз і репрезентує те, як відстоюються особисті інтереси у раді. Так, нікому не примітне питання порядку денного "Про затвердження Технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки, площею 23,4644 га, що надається в оренду гр. Кошілю Станіславу Григоровичу для ведення фермерського господарства в адміністративно-територіальних межах Новооржицької сільської ради Згурівського району Київської області" набуло небаченого резонансу. Чому непримітне? Бо про нього чомусь забули повідомити в районній газеті "Панорама", але дивним чином внесли до порядку денного чергової сесії. Така от магія, так вже сталося, що Нооворжицьку громаду забули повідомити про те, що в цей день вирішувалася доля її пасовища :-)

А тим часом сільське пасовище, яке держава вважає своєю власністю, в особі Держземагентства Київщини (нині Держгеокадастр) було передано в оренду депутату Згурівської районної ради від партії "Наш край", голові земельної комісії ради Станіславу Кошілю.

За процедурою, після розроблення й затвердження необхідної технічної документації, перед підписанням договору оренди, потрібно оцінити землю для правильного розрахунку орендної плати. А цю саму оцінку затверджує районна рада. І вона її таки затвердила. В той самий день.

І все би було гаразд, якби не одне "АЛЕ". Нагадую, що мова йшла про пасовище, на якому за законом можна лише випасати худобу. Втім, на комісії депутат від Нової Оржиці Володимир Курпій повідомив, що вже два роки це пасовище розорюється без будь-якого на те дозволу та плати за використання. Таким чином, протягом двох років ВЖЕ грубо порушувався закон. На це більшість депутатів не відреагувала.

У зв'язку з цим, депутатом від ВО "Свобода" Степаном Кузьмичем було запропоновано за ті кошти, які вже поспіль двох років не сплачувалися за використання даної ділянки, виготовити технічну документацію на громадське пасовище. Цим самим пропонувалося залишити цю земельну ділянку за громадою й потенційному орендареві на сході села просити її в оренду на умовах, які запропонує громада. І ця пропозиція не знайшла підтримку серед колег.

Не відреагували депутати більшості на повідомлення Володимира Купрія про те, що новоржицька громада категорично проти такого дерибану по-регіоналівські. Спроби депутата від Нової Оржиці та його колег зі "Свободи" довести точку зору громади, були схожі на крик у пустелі.

Не насторожило депутатство й те, що в разі подальшого порушення закону - використання пасовища в якості ріллі, до сільської ради не надходитимуть значні кошти за його використання. Так, відомо, що гектар пасовища оцінюється щонайменше в 4-5 разів нижче за гектар ріллі. Таким чином, депутати дали добро на те, аби їх колега дуже вигідно обробляв землю і в декілька разів менше сплачував за неї до сільського бюджету.


Одним рішенням допомогли колезі та обібрали село.


Проти цього фарсу проголосувала вся фракція ВО "Свобода": Володимир Купрій (депутат від Новооржицької громади), Степан Кузьмич (депутат від Згурівської громади), Лідія Колесник (депутат від Згурівської громади), Оксана Зубкова (депутат від Турівської громади), лідія Бенюх (депутат від Згурівської громади - с.Леніне).

Для мене це питання не нове. Розглядалося радою за мого головування, але рішення не було прийнято. До речі, тоді Станіслав Кошіль був також депутатом райради (від Партії регіонів) і головою земельної комісії. Понад те, тодішні депутати дуже виважено й відповідально поставилися до сільського пасовища у Новій Оржиці та адекватно відреагували на безпрецедентне нахабство.

Не дивлячись на те, що ганебне рішення таки було прийнято, ВО "Свобода" буде звертатися до органів нагляду стосовно порушення Закону та нецільового використання вищезгаданої земельної ділянки.

Дорогі земляки, готовий реагувати на всі факти свавілля влади, служб району та області! Свої звернення Ви можете надсилати:
 • за поштовою адресою: вул. Будівельників, 16, смт. Згурівка, Київська обл., 07600
 • за електронною адресою: chubuk_evgen@ukr.net

Тримаймося купи! "Свобода" не зрадить!


З повагою, депутат Київської обласної ради Євген Чубук!

4 коментарі:

 1. "Свобода" взагалі "молодці"- всі навколо п*******си, одні ми Дартаньяни, хто вам заважає набрати більшість у ВР і зібрати власний уряд.Партія яка живе коло прохідного барьєру,а розказує як , кому і що робити....

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Правильно, партія. Не політичний проект, а партія, яка має ідеологію та майже 25-літню історію. Де нині всі проекти, типу Партія Регіонів, "Наша Україна", "Фронт змін", "За ЄДУ", "Ми" і т.д.? Правильно, зробили свою справу - надурили українців і зникли, або ще гірше - перетворилися у тих, хто нині дурить. Так, Свобода ніколи не мала надутих рейтингів, які лопалися немов мильні бульбашки. Свобода нікуди не зникала і ні з ким не зливалася. Ми не займаємося популізмом, не обіцяємо покращення життя вже сьогодні чи закінчення АТО за тиждень. Мабуть тому й не маємо надутих рейтингів. Ми виконуємо свою програму - Програму захисту українців, це і є наша місія!

   А що стосується питань районної ради, то вона може робити заяви на будь-які державницькі теми - представляючи думку та інтереси своїх громад. Вони мають право бути почутими центральною владою!

   Видалити
 2. зі.можливо я помиляюсь, але відставкою уряду займається ВР, то ж не розумію чому районна рада займається не "своїми питаннями".Здається, це називається популізм.

  ВідповістиВидалити
 3. Вони на поводку
  Так було і так буде
  Своєї честі не мають близолюди
  Хто зверху,той і понукає
  А потім...маєм те що маєм!

  ВідповістиВидалити

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.