понеділок, 16 листопада 2015 р.

На Київщині бійці АТО розпочали безстрокову акцію протесту із наметами

Вже три дні у селищі Рокитному Київської області бійці АТО проводять безстрокову протестну акцію. Про це у "Фейсбуку" написав користувач Олекса Світліший, передає "Згурівська Правда".

"Що ж спонукало моїх героїчних побратимів вийти з вимогами до районної адміністрації? Гадаю, відповідь не здивує – це тривіальне невиконання чинними посадовцями норм Законів та постанов Кабінету Міністрів, Указів Президента України тощо", - зауважує користувач.

Першочерговою претензією називає факт, що на сьогодні багато з учасників АТО не отримали посвідчення учасника бойових дій. Серед учасників протесту представники 72-ї, 30-ї, 55-ї бригад, 331-го батальйону. Причина, як завжди, проста: військова частина втратила документи.

Для мешканців сільської місцевості-учасників АТО важливе й питання отримання земельних ділянок. Обіцяні законом "клаптики землі": для ведення особистого селянського господарства до 2,0 гектарів, будівництва для селища 15 соток, для села - 25 соток, для міста - 10-12 соток, та городництва 10-12 соток.


"І третя причина народного збурення – кричуще порушення вимог, щодо кредитування та відтермінування погашення боргів (відсотків) перед банками. Говорилося про це багато, а от результат нульовий", - пише Світличний.


"Принаймні, понад 60-годинне очікування не було марним: до них сьогодні завітав голова РДА Юрій Дідитик. Однак, знову вийшов «пшик»: після короткого спілкування посадовець повідомив, що особисто ВІН нічого не вирішує. Основна проблема – це обласне держземагенство. Ця установа по цей день не ухвалила жодного рішення до виділенню землі. На завершення бесіди, голова РДА запропонував людям транспортний засіб для спільної поїздки у вищезазначену інстанцію, аби на місці розставити всі крапки над "і", - зазначає автор.


"Протягом дня підходили люди з селища. Настрої у учасників акції дещо різнилися. 90% – підтримують, а решта намагались переконати, що у хлопців нічого не вийде. Мовляв, боротьба із системою – справа марна", - додає Олекса Світличний.

Рокитне - сигнал для Згурівки?


Варто зазначити, що не лише в Рокитному порушуються права ветеранів російсько-української війни - подібну ситуацію можна спостерігати в усій Україні! Місцями свавілля чиновників сягають небаченого нахабства. Так, у Згурівському районі в учасників АТО вкрали 70 га землі. Держземагентство (нині Держгеокадастр) Київщини, порушивши Закон та не врахувавши інтереси громади, віддали в оренду на 49 років (пожиттєво) дві земельні ділянки під райцентром фізичній особі із Черкаської області - ВИШНЯКОВУ Євгену Вікторовичу. Відомо, що саме цю землю районна та селищна влада зарезервувала для учасників АТО Згурівщини.

Журналісти телеканалу "2+2" провели грунтовне розслідування  та вказали прізвища чиновників, які відібрали землю у бійці АТО зі Згурівщини. Про це йдеться у сюжеті проекту журналістських розслідувань "Люстратор 7.62", передає "Згурівська Правда".


Журналісти вказують, що за скандальною аферою стоїть колишній виконувач обов'язків начальника головного управління Дерджземагентства України в Київській області Андрій МАЛЬОВАНИЙ. Він затвердив технічну документацію на дані земельні ділянки. А його заступник Станіслав ГУБІН своїм фінальним підписам фактично відібрав землю у воїнів Згурівщини та Згурівської громади.

Однак останній, замість звільнення та притягнення до відповідальності йде на підвищення в Одесу. Більше того, Станіслав Губін 2011 році вже працював в Одесі і встиг там відзначитися. Тоді суд визнав чиновника винним у зловживанні службовим становищем і призначив штраф у розмірі 850 грн., а сам корупціонер звільнився за власним бажанням. Утім і після того Губін, не зважаючи на свою репутацію, встиг влаштуватися на роботу в київське обласне земельне відомство та добратися до згурівської землі. Більше того, зараз, повернувшись знову в Одесу він встиг засвітитися у двох справах: незаконне виділення землі та зловживання службовим становищем. Відкрите кримінальне провадження.

Журналісти також повідомляють, що сам Вишняков через земельних чиновників встиг "віджати" землю не лише у Згурівці. Так, у Драбівському районі Черкаської області новоспечений фермер відібрав більше 500 га. фермерської землі. Втім там, фермерам після численних судових розглядів таки вдалося повернути свою землю.

Сам Вишняков у Згурівці ніколи не з'являвся, а відібрану в громади та Героїв війни землю обробляють його місцеві представники: Золотоверхий С.М. та Зленко Ю.В.

Наразі відомо, що прокуратура готує позов до суду щодо скасування наказів Держземагентства на передачу в оренду даних земельних ділянок Євгену Вишнякову.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.