субота, 5 вересня 2015 р.

Канівське водосховище першим перевірить на собі реформи рибної галузі України

На прикладі Канівського водосховища Держрибагентство має намір в тестовому режимі оцінити, як працюватимуть нові правила рибальства, отримати зворотний зв’язок від рибалок-любителів, спортсменів та промисловиків.

Про це йдеться на офіційному сайті Міністерства аграрної політики і продовольства України.

«Розподіл спрямовано на поєднання прав рибалок-любителів з раціональним використанням рекреаційного потенціалу Канівського водосховища, зменшенням інтенсивності промислу, раціонального використання біоресурсів», —  цитує голову Держрибагентства Ярема Коваліва прес-служба відомства.

Цей напрямок включає запровадження систем електронного моніторингу суден, звітування про виловлену рибу, сертифікату походження риби, створення саморегулювних організацій користувачів водойм.

«Не виключено, що в майбутньому ми встановимо плату за користування водоймою рибалкам-любителям, як це запроваджено у більшості країн Європи. Ця плата буде мінімальною, а отримані кошти направлятимуться виключно на зариблення цієї ж водойми», — зазначив Ярема Ковалів.

Начальник Київрибоохорони Вадим Литвиненко в свою чергу зазначив, що підґрунтям для пілотного проекту на Канівському водосховищі стали звернення рибалок-любителів щодо розмежування любительського та промислового лову.

«Таких підхід зменшить навантаження на водойми Київщини і дозволить посилити роботу з відновлення популяцій водних біоресурсів, на яку переноситься основний акцент нашої діяльності» — наголосив Вадим Литвиненко.


Довідка:

«Нові правила рибальства» один з ключових напрямів Концепції реформування рибної галузі, він передбачає визначення чітких зон для любительського, спортивного та промислового рибальства. Держрибагентство обрало Канівське водосховище в межах Київської області для пілотного проекту із запровадження на водоймах чітких зон для різних видів лову.

Нові правила рибальства діють на водоймі з 2 вересня, їх запровадження дозволить перевірити механізм відокремлення зон любительського та промислового рибальства, наскільки ця методика є ефективною для імплементації на інших водоймах України.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.