четвер, 24 вересня 2015 р.

На військовому полігоні у Переяслав-Хмельницькому районі жорстоко поводяться з мобілізованими військовослужбовцями

Представники Секретаріату уповноваженого Верховної Ради України з прав людини вважають, що в навчальному військовому полігоні на території Переяслав-Хмельницького району Київської області порушуються права мобілізованих військовослужбовців.

Як повідомили у прес-службі Уповноваженого ВР України з прав людини, такого висновку представники омбудсмена дійшли під час відвідин полігону 17 вересня.

Зокрема, йдеться про можливі факти жорстокого поводження з мобілізованими військовослужбовцями, зазначається у повідомленні.

Наприклад, під час огляду приміщення колишньої гауптвахти (зі слів командира військової частини, вона не використовується) співробітники Секретаріату Уповноваженого побачили очевидні ознаки недавнього перебування людей у її камерах (свіжі газети, недопалки, пляшка з питною водою тощо).

Подібні ознаки були виявлені й у металевому контейнері, що знаходиться на території наметового табору на території полігону. За непідтвердженими даними, він міг використовуватися для "перевиховання" бійців, які занадто схильні до вживання алкогольних напоїв.

До того ж у спальних приміщеннях на кожного військовослужбовця припадає удвічі менше корисної житлової площі, ніж це передбачено мінімальними стандартами (2 кв м замість 4 кв м). Крім того, більшість військовослужбовців не забезпечені рушниками та не мають постільної білизни.

"За результатами візиту керівнику відповідного відомства буде направлено акт реагування Уповноваженого з прав людини із зазначенням цих та інших порушень прав військовослужбовців", - зазначили у прес-службі омбудсмена.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.