пʼятниця, 18 вересня 2015 р.

На Київщині по-звірячому до смерті закатували фермера

У селі Потік Миронівського району по-звірячому вбили фермера Василя Мальованого. Люди розгублені, бо вбитий ніколи ні з ким не конфліктував. Щоправда, родичі кажуть, останні місяці фермерові погрожували. Про це повідомляє "Згурівська Правда" із посиланням на ТСН.

Розбите вікно у хаті й мертві, отруєні вівчарки у вольєрі – таке вранці застала жінка, яка зазвичай приходить годувати псів. У хаті знайшла не живого господаря. Сліди катування, побої по всьому тілу і прострелена нога - це на тілі Василя Мальованого побачили родичі.

Під фермеровою хатою у ніч вбивства сусіди бачили чужу автівку, чули нетиповий шум у будинку, але у зазвичай спокійному селі не надали тому значення.

Хоч усі шафи і шухляди у хаті були перевернуті, родичі переконані - це не пограбування – ні грошей, ні дорогих ікон, ні техніки злочинці не взяли. Золоті прикраси так і лишились на вбитому. Брат убитого припускає, таке з Василем Мальованим могли зробити, бо не поступився.

"Йому були погрози від конкурентів, які мають зайти не чесними нахабними путями в село. Вони підговорювали людей, аби розірвати договір оренди землі. Василь це все людям доносив, що це шарлатани, що це брехня і на цьому грунті йому були погрози", - розповідає брат Анатолій Мальований.

У конторі фермерського господарства, яким керував Василь Мальований, правоохоронці вилучають документи й комп'ютери. Родичів це бентежить – вони хочуть продовжити справу загиблого, а без документації їхня робота зупиниться.

"Забрали комп'ютер, позабирали ключі, ми не можемо людям зарплату дати, заправити трактори. Вже й лист на ім'я слідчого написали. Брат за це віддав все життя. Ми б мали на меті цю справу підтримати, якщо нам дадуть таку можливість. Не за гроші, а за справу брата", - каже Анатолій Мальований.

Міліція розпочала кримінальне провадження за статтею "Навмисне вбивство". Основна версія – що загиблий займався своєю господарською діяльністю і, можливо, був винен комусь гроші або цінні папери.

Фермера, який давав роботу ледь не половині села, поховали на батьківщині на Черкащині.

Нагадаємо, що останнім часом по всій Україні посилилося протистояння між агрохолдингами та селянськими фермерськими господарствами. Основна причина суперечок - земля, яку незаконними й корупційними схемами у фермерів та сільських громад почали відбирати ненажерливі латифундисти.

На звіряче вбивство хлібороба відреагували колеги з усіх областей та професійне об'єднання - Асоціація фермерів України.

"Фермерський загал Київщини і всієї України вимагає від влади оперативного розслідування трагічного випадку та закликає фермерів до єднання, не на словах, а реальними діями по створенню сильної фермерської організації на основі фіксованого членства, з розгалуженою системою комунікації та взаємозвязку", - йдеться у заяві Асоціації фермерів.

"В подібних випадках по одному дзвінку через 15 хвилин повинні зїхатися фермери всього району. Лише так ми захистимо себе самі, ніхто інший нам не допоможе", - додають хлібороби.

1 коментар:

  1. Нажаль ніхто з простих Українських людей не захищений,ні раніше,тим більше у цей страшний час для України..

    ВідповістиВидалити

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.