пʼятниця, 11 вересня 2015 р.

"Діамантовий прокурор" Київщини про свої скарби: “Хіба це каміння? Це пил”

Екс-заступник прокурора Київської області Олександр Корнієць звернувся з листом до президента Петра Порошенка з проханням втрутитися в його справу.

Про це Корнієць заявив на прес-конференції в четвер, 10 вересня, передає "Згурівська Правда".

"Пане президенте, будь-ласка, втретє зберіть керівників правоохоронних органів, які розслідують та оперативним шляхом супроводжують кримінальне провадження, заслухайте їхні звіти, а також висновки незалежних фахівців і як правник зважте нікчемність доказів моєї вини та вагомість доказів моєї невинуватості", - йдеться у листі, який зачитав Корнієць.

Його адвокат Віктор Петруненко ще раз озвучив версію захисту щодо вартості знайдених коштовностей. За його словами, в сім'ї підзахисного було виявлено 102 діамантові цінності на суму 701 долар.

«Найбільший діамант — 0,83 карата, найменший — 0,003. Хіба це каміння? Це пил», — зазначив адвокат.

Нагадаємо, що 5 липня СБУ провела обшук в головному слідчому управлінні ГПУ. У результаті був затриманий перший заступник начальника Головного слідчого управління Генпрокуратури Володимир Шапакін та заступник прокурора Київської області Олександр Корнієць.

За даними слідства вони вступили в корупційну змову та отримали хабар у розмірі 3 млн 150 тис. грн. Зловмисники вилучили техніку в підприємства, що займалося видобутком піску в Київській області, чим заблокували його роботу. За "допомогу" в поверненні техніки прокурори через посередників вимагали та отримали гривневий еквівалент 150 тис. доларів США. Підприємець Валерій Гібаленко виступав посередником у цій схемі.

Під час обшуків у них було виявлено понад 500 тис. доларів готівкою, автомат Калашникова і холодну зброю, багато ювелірних виробів і діамантів, після чого скандальних прокурорів стали називати "діамантовими".

Печерський райсуд Києва обрав Корнійцю і Гібаленку запобіжний захід у вигляді арешту з правом внесення застави у розмірі 3,2 млн грн, а Шапакіну - арешт із правом внесення застави у розмірі 3 млн грн., а потім підняв заставу до 6,4 млн грн. 30 липня Олександр Корнієць вийшов із СІЗО, заплативши заставу.

Захист Корнійця стверджував, що вартість знайдених у нього діамантів становить 700 доларів США. Між тим, у висновку судово-товарознавчої експертизи, яку провів Харківський НДІСЕ, зазначено, що вартість діамантів, вилучених під час обшуку в Корнійця, становить майже 540 тисяч гривень.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.