четвер, 10 вересня 2015 р.

Мер Василькова замовчує злочини?

За дорученням Петра Порошенка регіони будують оборонні фортифікаційні споруди у зоні проведення антитерористичної операції. До будівництва таких об’єктів долучилося 20 областей України. 1 вересня вони відзвітуються Кабміну куди витратили виділені на спорудження 850 мільйонів гривень із резервного фонду держави.

Київська область повинна була збудувати 16 таких споруд. Про те, що укріплення будуть будуватись за допомогою підрядників, чиновники ніколи не приховували, бо профільних КП – немає, та й людей з технікою теж. Дебати були тільки навколо теми на кого в адміністрації покласти обов'язки замовника будівництва. Вирішили доручити це міським головам. У київській області обласна адміністрація повідомила, що знайшла деякого підрядника, якому заплатили 26 мільйонів гривень і він, начебто, активно працює над спорудами. Але по факту гроші хтось привласнив, а міським головам дали наказ профінансувати зведення фортифікацій із місцевих бюджетів. Про це правопорушення знав мер міста Васильків Сергій Сабов, проте не звернувся із звинуваченням до жодної інстанції.

У своєму інтерв’ю виданню КиевВласть Сабов назвав заступника керівника Київської ОДА Лева Парцхаладзе куратором цього будівництва. «Після того, як процес будівництва був запущений в адміністрації зібрали всіх мерів міст Київщини й голів РДА. Керівникам на місцях було доручено спорядити від своїх територій спеціальні бригади, забезпечити їх інструментами і матеріалами. Забезпечити продуктами і відправити будувати оборонну лінію», - зазначає мер Василькова.

За його словами, мери почали обурюватись, мовляв, там же є підрядник певної області та бюджетне фінансування. Тоді Парцхаладзе сказав, що місцева влада повинна взяти фінансування зведення фортифікацій на себе. Виходить, що теоретично виділені кошти хтось привласнив і почав змушувати мерів фінансувати будівництво із власної «місцевої кишені». Сабов розповів, що він  запропонував залучити будівельну компанію, яка базується недалеко від зони АТО, а коли стало ясно, що її послуги оплачені не будуть, він відмовився брати участь у цьому процесі. У підсумку Васильків не брав участі в будівництві цієї оборонної лінії.

Зараз замість того, аби повідомити у прокуратуру про відповідний злочин, а саме розкрадання державних коштів мер Сабов жаліється на Лева Парцхаладзе  у ЗМІ. Чому очільник Василькова, знаючи про таке серйозне правопорушення не ініціював розслідування і не подав заяву до прокуратури залишається загадкою. Дії Сабова кваліфікуються, як приховування злочину та підлягають кримінальній відповідальності.

Київська міська державна адміністрація зобов’язана була подати до 1 вересня 2015 року Міністерству оборони звіт про використання виділених на фортифікації коштів. Комітет Народного Контролю бере цей процес на контроль, та обов’язково відстежить, як відзвітувалась Київська ОДА про цільове використання коштів. Ми переконані, що приховання злочинів несумісне із займаною посадою мера, а неправомірні дії ОДА вимагають негайного розслідування.

Савко Лілія, Комітет Народного Контролю.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.