вівторок, 8 вересня 2015 р.

Вогонь охопив 32 торфовища, 16 з них - на Київщині (ІНТЕРАКТИВНА МАПА)

Через аномальну спеку в Україні збільшилася кількість пожеж, усього в Україні торфовища горять у 32 місцях.

Про це заявив голова Держслужби з надзвичайних ситуацій Микола Чечоткін, повідомляє прес-служба Держсанепідслужби в Києві.

"У зв'язку з аномальною теплою і сухою погодою, яка триває у нас досить-таки тривалий період, значно зросла кількість пожеж у природних екосистемах. В цілому за літні місяці температура повітря перевищила від 1,5 до 3° С середні показники. Кількість опадів становила всього лише від 15% до 40% від норми. Абсолютний максимум температур становив до 37 °С", - зазначив Чечоткін.


За його словами, кількість пожеж цього літа зросла в 1,4 разу в порівнянні з аналогічним показником за минулий рік, при цьому площа, охоплена вогнем, зменшилась на 189 га. У лісових масивах кількість пожеж зросла в 1,8 разу, проте в 2,5 разу зменшилася їхня площа. Кількість пожеж на торфовищах зросла в 4 рази, при цьому площа збільшилася в більш ніж 8 разів.

Чечоткін заявив, що на сьогодні ДСНС разом з іншими органами влади здійснює гасіння 32 вогнищ загоряння на торфовищах, 16 з них - у Київській області, в Івано-Франківській - 5, Рівненській - 5, Волинській - 2, Полтавській - 2, в Чернігівській, Житомирській та Вінницькій областях - по одному вогнищу.

Всього до гасіння пожеж залучено 378 людей особового складу та 110 одиниць техніки, з них 230 осіб - спецрятівники ДСНС і 72 одиниці техніки, додав голова ДСНС.

Нагадаємо, вчора у СЕС повідомили,що у пробах повітря в Києві не зареєстровано жодних перевищень максимально разових граничнодопустимих концентрацій вмісту шкідливих речовин. Раніше в ДСНС зазначали, що у зв'язку з незавершенням ліквідації пожежі торфовищ у Київській області зберігається можливість формування смогу. 

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.