вівторок, 8 вересня 2015 р.

Влада хоче узаконити вирубку 200 га биківнянського лісу

В селищі Биківня місцеві мешканці, попри бажання чиновників забудувати територію у 200 гектарів лісу, борються за його збереження. КНК знову розбирався у цьому конфлікті, що тягнеться роками в цій історичній місцині.

На Громадських слуханнях головний архітектор Києва Сергій Целовальник і перший заступник Деснянської РДА Віктор Крохмалюк запропонували мешканцям новий детальний план території (ДПТ) села Биківня. Та все б нічого, якби планом не було передбачено остаточне знищення 200 га лісу, незаконно виведеного попередньою міською владою за злочинними схемами приватизації «для своїх». Мова йде про 200 га лісу, знищення якого планується під прикриттям передачі земель воїнам АТО. Про це повідомила громадська активістка Тетяна Андрійшина на сторінці у Фейсбук. За її словами, присутні на зібранні биківчани почали відверто висловлювати своє незадоволення тим, що на місці лісу вкотре хочуть побудувати багатоповерхівки. Архітектор Целовальник, на категоричне «ні» з боку мешканців, кинув фразу: «Ну і живіть у своєму лайні!».

Забудовником, який претендує на вказану територію лісу, виступає підприємство «Комфорт-Лайф», яке вже раніше «вдало» знищувало ліси в Ірпені під забудову житлових комплексів. «Комфорт-Лайф» вже будує новий житловий комплекс «Лісова казка» у Биківні з порушенням земельного законодавства. Ця земельна ділянка, площею 1,36 га на перетині вулиць Радистів та Бобринецької у Деснянському районі Києва, в 2004 році рішенням Київради № 419-5/1829 була передана приватному підприємству «Аглайс» в довгострокову оренду на 15 років для будівництва, експлуатації та обслуговування центру дозвілля, але аж ніяк не під будівництво житлового комплексу. А це говорить про нецільове використання земельної ділянки!», — зазначає Андрійшина.Про те, що ведеться розроблення ДПТ, місцевих жителів не повідомили завчасно, а практично поставили перед фактом, коли він був уже повністю готовий.

Комітет Народного Контролю обурений таким станом речей, і бере діяльність керівництва Биківні на контроль та відстежуватиме громадські ініціативи стосовно заборони вирубки легендарного лісу.

Савко Лілія, громадський активіст, репортер-журналіст knk.media

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.