середа, 12 серпня 2015 р.

Африканська чума свиней вже на порозі Згурівщини: вірус вразив Баришівський район

Державна ветеринарна та фітосанітарна служба зафіксувала африканську чуму свиней в одному з підсобних господарств у селі Семенівка Баришівського району Київської області. Про це сказано в повідомленні Держветслужби.

Так, 10 серпня в підсобному господарстві було зареєстровано загибель однієї свині. Наголошується, що при дослідженні відібраних проб біоматеріалу в Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи встановлено діагноз африканської чуми свиней.

За повідомленням, з метою координації дій із локалізації та ліквідації спалаху АЧС 10 серпня відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Баришівській райдержадміністрації.

Також 11 серпня відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Київській облдержадміністрації.

Раніше Згурівська Правда повідомляла, що станом на 11 серпня завершено забій та утилізацію 62,723 тис. голів свиней на агрокомбінаті "Калита" у Київській області і зараз тривають заходи з очищення, миття, дезінфекції та дезінсекції приміщень.

Як повідомляла раніше Згурівська Правда, африканську чуму свиней було зафіксовано на агрокомбінаті "Калита" 28 липня.

Держветслужба прогнозувала завершення утилізації свиней на цьому підприємстві до 12 серпня.

З початку 2015 випадки АЧС зафіксовані в Житомирській, Київській, Сумській, Чернігівській та Рівненській областях.

На початку 2015 року ЄБРР і FAO повідомили про намір виділити $450 тис. на фінансування консультацій з питань запобігання поширенню АЧС для виробників свинини в Київській і Полтавській областях.

Африканська чума свиней - контагіозне вірусне захворювання домашніх і диких свиней. Воно передається під час прямого контакту хворих і здорових тварин через продукти зі свинини, кліщами і механічно (транспортними засобами, під час переміщення людей і тварин).

Вакцини від АЧС немає.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.