понеділок, 17 серпня 2015 р.

У Київській області Координаційна рада учасників АТО буде контролювати процес виділення земель військовослужбовцям

Землевпорядна служба Київщини та Координаційна рада учасників АТО при Київській облдержадміністрації вирішили долучити військових до процесу розподілу та виділення земель. Про це повідомляє Згурівська Правда із посиланням на Урядовий портал.

У рамках цієї роботи буде сформована спільна робоча група, в яку ввійдуть представники головного управління Держгеокадастру та Координаційної ради учасників АТО. Для забезпечення прозорості Координаційній раді нададуть право визначати де, кому і скільки виділяти земельних ділянок (в межах наявних обсягів вільних земель). На рівні районів будуть створені спільні офіси, до яких зможуть звертатися військові з питань отримання земельних ділянок.

Крім того, землевпорядна служба Київщини взяла зобов’язання регулярно розміщувати інформацію про вільні земельні ділянки у відкритому доступі. Прийнято принципове рішення, що сім’ї загиблих учасників АТО та інвалідів І-ІІ груп будуть забезпечені  земельними ділянками у повному обсязі.

«Створення прозорого та справедливого механізму розподілу земельних ділянок учасникам АТО на Київщині – на сьогодні головний пріоритет у роботі земельної служби області», - наголосив в.о. начальника Головного управління Держгеокадастру у Київській області Анатолій Шумський.

За інформацією землевпорядників, на Київщині учасники АТО подали 4 341 заяву на отримання землі. Однак, у області зберігається дефіцит вільних земель, тому процес їх розподілу вимагає виваженого підходу. На сьогодні 202 військових вже отримали свідоцтва про право власності на землю. Інші документи знаходяться у стадії розгляду.

Нагадаємо, що в Згурівському районі в учасників АТО відібрали 70 га землі. Так, чиновники Держземагентства Київщини (нинішнього Держгеокадастру), порушивши Закон та не врахувавши інтереси громади, віддали в оренду на 49 років (пожиттєво) дві земельні ділянки під райцентром фізичній особі із Черкаської області - Вишнякову Євгену Вікторовичу, який у свою чергу здав цю землю в суборенду згурівському підприємцю. Відомо, саме цю землю районна та селищна влада зарезервувала для учасників АТО Згурівщини.

Коли землю почали незаконно обробляти, на захист прав бійців АТО зі Згурівщини стали активісти, небайдужі земляки, Асоціація фермерів Згурівського району та районна організація "Українська спілка ветеранів Афганістану". Ситуація набула такого резонансу, що привернула увагу національних ЗМІ.


Наразі у справу втрутилися правоохоронні органи Київщини, які обіцяють провести об'єктивне розслідування, встановити справедливість, покарати винних та повернути землю воїнам.

Так, начальник ГУ МВС у Київській області Вадим Троян заявив, що міліція та влада Київщини не залишаться осторонь та будуть контролювати хід розслідування.

"Запевняю, що ми не будемо спокійно споглядати на те, як деякі сьогоднішні чиновники намагаються відібрати землю, яка по праву має належати захисникам Вітчизни!", зазначив очільник міліції Київщини.

Крім того, на дану ситуацію своїм депутатським зверненням до відповідних правоохоронних органів та органів виконавчої влади Київщини відреагував депутат Київоблради від ВО "Свобода" Сергій Калішук, член постійної комісії ради з питань законності, правопорядку та боротьби з корупцією. Дане питання було піднято на останній сесії Київської обласної ради.

Жителі Згурівщини та бійці району сподіваються, що ситуацію ще можна вирішити мирно, а обласна влада та силовики не словом, а ділом допоможуть повернути землю та притягнути до відповідальності ненажерливих корупціонерів. Ймовірно, вирішальну роль у цьому відіграють тиск самих військовослужбовців та новостворена Координаційна рада учасників АТО при Київській облдержадміністрації.

Більше про те, хто і як відібрав землю в учасників АТО Згурівщини, читайте ТУТ.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.