четвер, 6 серпня 2015 р.

Через "африканську чуму" на Київщині спалили майже 37 тис. свиней

Через спалах африканської чуми у Броварському районі Київської області було спалено понад 30 тис. голів свиней.

Про це на брифінгу заявив заступник голови Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України Олександр Вержиховський, повідомляє Depo.Київ з посиланням на РБК-Україна.

"Якщо говорити за саме підприємство (ПАТ "Агрокомітет Калита", - ред.), я зараз озвучу цифру - на вчора на вечір було, як це передбачає чинна інструкція по боротьбі із цим захворюванням, безкровно піддано умертвінню та утилізовано шляхом спалювання 36 тис. 855 голів", - сказав Вержиховський.

Нагадаємо, нещодавно в Броварському районі Київської обл. виявлена африканська чума свиней, введено карантин. Також у Броварському районі зафіксовано мор свиней, від африканської чуми загинуло 930 голів.

У той же час зазначаєтьсяя, що ситуація на Київщині, де спалахнула африканська чума свиней, дуже складна.

На даний час ситуація по африканській чумі свиней в Україні залишається напруженою в звязку з випадками Африканської чума свиней були виявлені в Донецькій, Луганській,Чернігівській, Сумській та Київській областях. На часі простежується тенденція поширення епізоотії по АЧС з півночі на південь нашої держави,в звяку з чим виникає реальна загроза виявлення надзвичайної епізоотичної ситуації з АЧС на прилеглих територіях.

Африканська чума свиней - висококонтагіозна вірусна хвороба, яка перебігає гостро, підгостро, хронічно безсимптомно й характеризується лихоманкою, геморагічним діатезом, ціанозом шкіри, некродистрофічними змінами паренхіматозних органів і високою летальністю, що призводить до значних економічних збитків. Вірус добре зберігається як при висушуванні так і при заморожуванні, а також в умовах гниття.

Джерелом захворювання є продукти забою тварин, хворих тварин, мясо, мясні продукти, кров, кістки, шкіра. Інфекція може поширюватись з харчовими відходами, з кормами, гноєм, транспортиними засобами, предметами догляду.

Тому основними заходами запобігання виникнення хвороби є «закритий режим» утримання (особливо необхідно унеможливити контакти з дикими представниками виду), недопущеня згодовувати свиням відходів продукції твариного походження. Хоча м'ясо свиней, які були вражені АЧС, не шкідливо для здоров'я людини, громадянам все ж радять утриматися від купівлі м'яса та м'ясопродуктів на стихійних ринках та у не встановлених місцях .

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.