пʼятниця, 5 червня 2015 р.

Депутати Київської обласної ради не зуміли з першого разу прийняти план поділу Київщини

3 червня розпочалося чергове пленарне засідання 49-ї сесії Київської обласної ради під головуванням М.В.Бабенка.

Згідно з регламентом продовжили засідання виступи представників депутатських груп і фракцій.

Заступник голови Київської обласної ради Ю.М. Ноєвий висловився з приводу впровадження адміністративно-територіальної реформи в Київській області і наголосив, що Всеукраїнське об’єднання «Свобода» з огляду на звернення, які надійшли до всіх обласних організацій не підтримує перспективний План адміністративно-територіальної реформи у тому порядку, в якому вона здійснюється, і перекладання відповідальності і легітимізації процесу на обласні ради вважає неприйнятним.

Виступила зі зверненням М.М.Смирнова. Депутат розповіла про інцидент у Славутичі і закликала підтримати звернення до керівників правоохоронних органів щодо оперативного забезпечення розслідування замаху на життя депутата міської ради.

Після тривалої дискусії, і з огляду на важливість наступних питань порядку денного, таких як  схвалення перспективного Плану формування територій громад Київської області, тощо, М.В.Бабенко оголосив  перерву в роботі сесії.

- Ми даємо можливість Депутатському Корпусу та представникам територіальних громад і громадських організацій виступити з цієї трибуни. Ми не можемо цього зробити в форматі сесії і оголошуємо перерву, - сказав голова Київської обласної ради М.В.Бабенко.

Присутні представники територіальних громад взяли активну участь у подальшому обговоренні. Голова ініціативної групи села Софіївська Борщагівка В.М. Семик повідомив присутнім, що громада проти примусового об’єднання з селом Петропавлівська Борщагівка - село спроможне бути незалежним і не бажає погіршувати умови життя людей. Натомість громада має бажання об’єднатися із селом Петрівське.

Аналогічна ситуація склалася і з територіальною громадою Бориспільщини, яка виступає за збереження єдиної громади міста Бориспіль.

Голова Чабанської селищної ради А.І.Загорулько, зазначив, що згідно перспективного Плану розвитку Чабани стають частиною Хотівської громади з центром у Хотові, але у селі є власні поліклініка, відділення міліції, тощо. І бюджет Чабанів значно перевищую бюджет села Хотів.

Керівник Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад І.І.Качан зазначив, що організація не виступає проти розумних реформ, але має бути добровільність, обґрунтованість та послідовність. І не можна поєднувати децентралізацію і проведення адміністративно-територіальної реформи. Окрім того, за словами І.І.Качана, більшість населення не знає механізмів і головних принципів формування територіальних громад і потребує інформування.

Депутат Київської обласної ради А.С. Даниленко запропонував доопрацювати територіальну реформу, і наголосив на необхідності в терміновому порядку створити робочу і підготувати проект рішення пропозиції до Верховної Ради України.

Підвів риску під обговоренням М.В.Бабенко: голова Київської обласної ради завершив роботу в сесійній залі, і оголосив перерву у засіданні, потім депутатську роботу буде поновлено.

Відомо, що роботу рада продовжить сьогодні, 5 червня - депутати зберуться на 2 пленарне засідання сесії і спробують вдруге проголосувати перспективний План, який запропонувала Київська обласна державна адміністрації.

Очікується, що під будівлею, де засідатимуть депутати КОР, відбудеться мітинг проти прийняття перспективного Плану формування територій громад Київської області та впровадження адміністративно-територіальної реформи у тому вигляді, яку її сьогодні пропонують громадам.

За матеріалами сайту Київської обласної ради

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.