неділя, 21 червня 2015 р.

Сергій Міщенко: територіальна реформа – уряд ставить воза перед коня

«Якщо не будете купувати лотерейні білети – відключимо газ», - ця цитата з кінострічки «Діамантова рука» чи не найкраще підходить до методів, якими деякі чиновники почали втілювати в життя так звану територіальну реформу.

Я провів зустрічі з сільськими головами Бориспільського, Яготинського, Згурівського та Переяслав-Хмельницького районів і скажу відверто, більш консолідованої позиції я не бачив. 99, 9 відсотків громад проти. Не проти самої реформ, а проти методів й прийомів, якою її намагаються провадити.

«Не будемо фінансувати вашу школу», «Не пустимо ваших людей до лікарні» - ось такі аргументи за словами сільських голів вони все частіше чують від можновладців, яким потрібно просто виконати кимось придуманий план.

Трохи детальніше про чергову спробу покращити життя уже зараз. Уся «реформа» базується на, увага!, 6-сторінковому законі «Про добровільне об’єднання територіальних громад». У якому практично нічого не виписано про повноваження, наприклад, старост. Жодного конкретного слова. Ну хіба що щось на кшталт «староста має допомагати оформляти якісь документи селянам і кудись їх відвозити».

Всі без винятку сільські голови звертали увагу на те, що в цьому законі немає жодної мотивуючої норми для бажання об’єднатися., як це, наприклад було в Прибалтиці, де  суб’єктам укрупнення надавались транші у розмірі 200 тисяч євро. Ставлячись з розумінням до тієї непростої ситуації, в якій опинилась економіка країни, я переконаний, що авторам реформи необхідно було б передбачити хоч якісь стимулюючі механізми було потрібно. Серед таких стимулюючих механізмів могли б бути не лише безповоротна фінансова допомога об’єднаним громадам, але й, приміром, наділення їх правом розпоряджатися землею чи залишати в місцевих бюджетах податок на доходи фізичних осіб. На жаль, жодного з цих механізмів теж не передбачено.

Більше того, 6 сторінковий закон не підкріплений змінами до сотень законів і кодексів, які б мали дати реальні механізми й повноваження громадам після територіальної реформи. Тим паче, що для введення дію цього закону потрібно вносити зміни до Конституції України. Або, наприклад, в законі прописується один з механізмів об’єднання - за результатами місцевого референдуму Але Закону про місцеві референдуми немає і невідомо коли його буде ухвалено.

І насамкінець хотілося б нагадати чиновникам, які все ще думають, що як в «старі добрі часи», громади можна зламати через коліно: цей Закон про ДОБРОВІЛЬНЕ!!! об’єднання громад. І якщо не зроблено нічого, щоб у громад виникла добра воля до об’єднання, то чи варто дивуватися тому, що цей закон приречений так і залишитися шістьма аркушами паперу.

За матеріалами районної газети "Панорама"

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.