субота, 13 червня 2015 р.

На Київщині досі горять торфовища, а забруднення повітря у столиці перевищує норму в 2-4 рази (ВІДЕО)

На Київщині триває гасіння торфовищ, а у столиці зафіксовано перевищення граничнодопустимих концентрацій забруднюючих речовин в 2-4 рази.

Про це повідомляє Державна служба із надзвичайних ситуацій у Київській області та КМДА.

Зокрема поблизу смт Гостомель в поймі річки Ірпінь горить 1,5 га, в селі Гута Катюжанська Вишгородського району – 0,2 га, у с. Вахівка Вишгородського району – 0,4 га  та у с. Соснівка Іванківського району – 6 га та у с. Здвижівка Бородянського району (площа уточнюється).

Наразі  для ліквідації залучено 25 пожежників особового складу, 7 одиниць пожежно-рятувальної техніки та 4 мотопомпи. З початку року на території Київської області зареєстровано 38 торф’яних пожеж на загальній прощі 23,533 Га.

Як зазначили у ДНС, торф’яні пожежі створюють небезпеку провалу в прогорілий грунт людей і техніки, у зв’язку з чим рятувальники закликають бути обережними та не перебувати поряд з небезпечними місцями.


Водночас, як повідомили напередодні увечері у КМДА із посиланням на ГУ Держепідемслужби, у зв’язку із пожежами на торф’яних полях у місті Ірпінь та селі Биківня Київської області у столиці виявлено перевищення граничнодопустимих концентрацій забруднюючих  речовин в 1,12-4,0 рази.

Зокрема на 9 точках контролю з 25 зафіксовано перевищення показників вмісту сірчистого ангідриду, азоту діоксиду, вуглецю оксиду та формальдегіду. Про це повідомили у Головному управлінні Держсанепідслужби у  Києві.

Торф повільно прогорає на всю глибину залягання, яка може досягати 6-8 і більше метрів. Після вигоряння зберігається висока температура, тому провалившись в районі торф’яної пожежі людина може бути приреченою.

Рятувальники закликають суворо дотримуватися правил пожежної безпеки у суху літню погоду поблизу лісних масивів та на відкритих територіях: не запалювати суху траву, не розводити вогонь на торф’яних ґрунтах та поблизу дерев’яних будівель, а також не дозволяти дітям гратися з вогнем і розводити багаття без нагляду дорослих.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.