субота, 23 травня 2015 р.

У Згурівській ЗОШ День вишиванки пройшов насичено та пізнавально


Щороку в третій четвер травня Україна святкує День Вишиванки. У цей день усіх українців закликають одягнути код української нації - вишиванку в садочки, школу, на роботу чи в університет.

Не оминула це свято й Згурівська ЗОШ. Так, 21 травня учні та вчителі школи одягнули різноманітні вишиті сорочки та організували виставку малюнків на тему «Герої не вмирають» та виставку вишитих рушників, створених руками учнів.

Увесь день в школі панувала тепла та дружня атмосфера. Лунав життєрадісний сміх дітей, які з піднесеним настроєм чекали на зустріч з Євгеном Олександровичем із самого ранку.

О 14.00 до школи завітав випускник школи 2004 року, голова Згурівської районної ради Євген Чубук. Учні старших класів із нетерпінням та цікавістю чекали на нього в актовій залі школи. Євген Олександрович звернувся до учнів 9-11 класів із відкритою лекцією-бесідою про одну з найгероїчніших сторінок української історії – Холодний Яр. Ця тема, справді, надзвичайно актуальна сьогодні. 

На лекції-бесіді були присутні директор школи Валентин Олександрович Івахненко та вчитель історії Юрій Миколайович Горбач.

Євген Олександрович вів мову про визвольну боротьбу 95-річної давнини на Черкащині та про її Героїв, які стали прикладом для воїнів УПА та нинішніх борців за свободу й незалежність України. Лекція-бесіда була насичена не лише сухими історичними фактами, а й цікавими розповідями про Холодний Яр, які у вигляді документального роману залишив нащадкам безпосередній учасник тих подій - холодноярівець, старшина Запорозької дивізії Дієвої армії УНР Юрій Горліс-Горський (Залізняк). 

Діти слухали затамувавши подих та із задоволенням та цікавістю перепитували про різні незрозумілі їм деталі.

Свою бесіду Євген Олександрович закінчив побажаннями для випускників школи та вчителів. Учні подякували за цікаву лекцію та вийшли із залу в піднесеному настрої.

Таким насиченим був День Вишиванки в Згурівській ЗОШ.  

Фотозвіт Аліси СовиНемає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.