понеділок, 13 квітня 2015 р.

Чорнобильська АЕС знімається з експлуатації

Фото chnpp.gov.ua
Чорнобильська АЕС завершує діяльність з припинення експлуатації та офіційно переходить до етапу зняття з експлуатації.

Відповідний дозвіл надала Державна інспекція ядерного регулювання України, повідомляє tsn.ua.

Контролюючі органи відзначали значний прогрес у плануванні процесу зняття з експлуатації ЧАЕС та успішну робота по звільненню блоків ЧАЕС від відпрацьованого ядерного палива та розміщення його у спеціальному сховищі для безпечного зберігання – СВЯП-1.

Щодо консервації та зняття ЧАЕС із експлуатації були проведені громадські слухання.

Зауважимо, що буде мати велике позитивне значення для регіонів Київської області прилеглих до зони відчуження та м. Славутич, оскільки виконання всього комплексу робіт, буде забезпечувати суттєвий вклад у соціально-економічний розвиток регіону, зайнятість населення та наповнення місцевих бюджетів. Таким чином, це стосується інтересів не тільки персоналу Чорнобильської АЕС, але і персоналу організацій , які обслуговують ЧАЕС, а також мешканців Славутича.

На етапі остаточного закриття та консервації енергоблоків Чорнобильської АЕС, що буде тривати до 2028 року, діяльність головним чином буде стосуватися реакторів, контурів багатократної примусової циркуляції та суміжного обладнання блоків 1, 2 та 3 Чорнобильської АЕС.

Колишні енергоблоки планується перевести до якісно нового стану, що характеризується більш високим рівнем безпеки з мінімальним споживанням ресурсів в режимі тривалого зберігання.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.