середа, 29 квітня 2015 р.

Пожежа в Чорнобилі: вогонь ледь не підібрався до АЕС (ФОТО, ВІДЕО)

Вчора, 28 квітня,  близько полудня до Служби порятунку Київської області надійшло повідомлення про пожежу окремими осередками на трьох лісових кварталах на території спеціального комбінату "Чорнобильська пуща"

Як повідомляє прес-служба ДСНС, до гасіння пожежі залучили 182 особи і 32 одиниці техніки, вертоліт Мі-8 з водозливним пристроєм, "Єврокоптер" і два пожежні літаки АН-32 П.
По полудні мнсники здійснили перше скидання води на осередок пожежі. На місце події також прибув особовий склад Іванківського, Вишгородського та Бородянського районів Київської області в складі 52 осіб особового складу та 9 одиниць техніки.

До вечора ситуація з лісовою пожежею загострилася. Полум'я атакувало лісовий масив у напрямку об'єктів ЧАЕС. Верховий вогонь і різкі пориви вітру створили серйозну загрозу розповсюдження пожежі в 20 кілометровій зоні від ЧАЕС. У вогневій зоні опинилися близько 400 га лісу.

Державна служба з надзвичайних ситуацій не виключає, що причиною виникнення в зоні відчуження ЧАЕС став підпал, повідомив заступник глави ДСНС Микола Чечоткін.
"Характер пожежі говорить про те, що на сьогоднішній момент існують окремі осередки, які поступово виникають. Це говорить про те, що можливою попередньою причиною виникнення пожежі може бути підпал, або необережне поводження з вогнем", – сказав він.

В.о. глави ДСНС Зорян Шкіряк додав, що головне джерело займання – верхній шар – вже вдалося завдяки залученню авіації "придушити". До гасіння пожежі залучено три літаки, вертоліт і значну кількість техніки.

Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк додав, що пожежа почалася за 20 км від Чорнобильської АЕС. "Це найбільша пожежа з 1992 року. Такого масштабу пожежі у нас ще не було", – сказав прем'єр-міністр.

Ближче до півночі вогонь вдалося зупинити за п'ять кілометрів від могильників відходів. У зв'язку з обґрунтованими підозрами в умисному підпалі, що привів до масштабної лісової пожежі, на території зони відчуження навколо ЧАЕС, підрозділи МВС і Нацгвардії посилено патрулюють місцевість.

Експерти запевняють: поки причин для занепокоєння немає. "Радіоактивні заміри роблять кожні три години в Києві та в зоні ЧАЕС. Небезпеки для мешканців немає, показники залишаються в межах допустимої норми (9-12 мкP/ч в Києві, допустима норма близько 20 мкР/год – Авт.). Панікувати не варто", – розповів заступник директора Центральної геофізичної обсерваторії Сергій Гришко.

Тим часом, працівники міліції допомагають рятуватися від пожежі людям, які проживають у зоні відчуження Чорнобильської атомної електростанції та евакуюють їх в безпечні місця.

За останніми повідомленнями Гідрометцентру , над Україною переважає південний та південно-західний вітер і диму з Чорнобиля, де палає масштабна пожежа, на Київщині не відчують.

Зараз у столиці вітер дме з півдня на захід зі швидкістю 5 м/с. Завтра ж також не зачепить територію Київської області – за прогнозами вітер змінить напрямок, повіє вже з півночі на захід. "Зараз у Києві вітер південного, південно-західного напрямку, швидкість до 5 м/с. Протягом дня він буде дещо змінюватися, десь до години 15, 17 залишатиметься такого ж самого напрямку, а увечері зміниться на північно-західний. Північно-західного напрямку вітер зберігатиметься і 30 квітня та вночі 1", - повідомили у відомстві.

Відео

Ексклюзив. Відео пожежі в лісах Чорнобиля з гелікоптера

Фото

Полум'я атакувало лісовий масив у напрямку об'єктів ЧАЕС, фото Andrew Kravchenko / Facebook
Існують окремі осередки, які поступово виникають, Andrew Kravchenko / Facebook
Експерти запевняють: поки причин для занепокоєння немає, фото Andrew Kravchenko / Facebook 

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.