вівторок, 21 квітня 2015 р.

Молодь діє: інтерв'ю з начальником Згурівського райвідділу міліції Андрієм Медуницею

Начальником Згурівського РВ ГУ МВС
України в Київській області
Андрій Медуниця
Нині вся Україна покладає великі надії та сподівання на молоде покоління українців, яким випало серйозне випробування - не лише захистити цілісність та незалежність своєї країни, а й розбудувати та зробити її повноцінним членом євроатлантичної спільноти.

Згурівська Правда продовжує серію інтерв'ю "Молодь діє" із молодим поколінням Згурівщини, яке не словом, а ділом бореться за гідне майбутнє своєї Батьківщини. Говоримо про їх погляди на сучасні проблеми й шляхи їх вирішення, професійні здобутки, захоплення та багато-багато іншого.

Минулого разу ЗП публікувала інтерв'ю з прокурором прокуратури Згурівського району Марією Юріївною Худяковою. Сьогодні спілкуємося із начальником Згурівського РВ ГУ МВС України в Київській області Андрієм Олександровичем Медуницею.

Ледь не всі дітлахи мріють стати героями: військовими, міліціонерами, рятівниками, космонавтами. Яке майбутнє Ви малювали собі у дитинстві та чи здійснилися сьогодні дитячі мрії? 

У дитинстві я навіть і не думав про те, що оберу таку професію та й в родині не було представників міліції. Тільки зі старших класів я почав задумуватися про те, ким хочу бути. Тоді й вирішив, що стану працівником внутрішніх справ. Обрав я цю професію, мабуть, тому, що в ті роки, коли вступав до вузу (2000 р.), довіра до міліції була значною, а міліцейська форма та сама професія були шанованими в суспільстві.

Андрію Олександровичу, Ви сьогодні очолюєте райвідділ міліції, в якому починали професійну діяльність. Розкажіть про свою кар'єру, які щаблі довелося пройти на шляху до керівника.


У 2000 році я вступив до Національної академії внутрішніх справ на спеціальність «Боротьба з організованою злочинністю», де провчився 4 роки. У 2004 році мене направили на проходження служби до карного розшуку Згурівського райвідділу, де я працював на таких посадах: опероуповноважений карного розшуку, старший опероуповноважений, після цього був переведений до слідчого відділу Згурівського райвідділу, де також працював ще й старшим слідчим.

У 2010 році я пішов до головного управління Київської області, де пропрацював рік. І вже після цього прийшов у Згурівку на посаду начальника слідчого відділення. Влітку 2014 року мене призначили начальником Згурівського райвідділу.

Поганий той солдат, який не мріє бути генералом. Чи ставили Ви собі за мету бути начальником міліції, коли після навчання повернулися працювати у Згурівку?

Звісно, ставив. Сподіваюся, що зможу дослужитися й до генерала.

Що головне в роботі міліціонера?

На мою думку, головне – це відданість роботі, а все інше вже приходить під час праці. Якщо чоловік відданий своїй роботі, він буде над собою постійно працювати та удосконалюватися.

Робота міліціонера - це робота з людьми. Який у нашому районі контакт міліції та громадян?


На даний час контакт не такий, який би хотілося мати. Ми спілкуємося та приймаємо всіх людей, які приходять за допомогою. Немає такого, щоб комусь відмовили. Працюють також дільничні інспектори з людьми в селах.

З громадськістю не такий налагоджений контакт, як нам ставить головне управління: співпрацювати, проводити спільні рейди, проводити спільні заслуховування особового складу, але в планах у нас таке є. Ми будемо проводити підсумки роботи райвідділу за 2-3 місяці за участю громадськості, активістів, аби вони також слухали, задавали питання, піднімали важливі теми, на які ми будемо намагатися одразу ж реагувати.

Яка улюблена справа поза роботою? Чи маєте Ви хобі?

Улюблена справа – це проводити час з моєю родиною, яку я дуже люблю і багато чим завдячую їм. Вони – моя опора та підтримка. У вільний від роботи час, якого нині зараз практично немає, я люблю рибалити та полювати.

Згурівський РВ міліції знав багато начальників, але Ви, мабуть, чи не наймолодший і один із небагатьох "доморощених", тобто тих, хто родом зі Згурівки. Як ці фактори впливають на роботу із підлеглими: допомагають чи навпаки - викликають труднощі?

Із одного боку мені легше працювати з тими, кого я дуже добре знаю, але з іншого – є свої труднощі. Іноді вони мене сприймають більше як друга, але все одно прислухаються та виконують вказівки, а це головне в нашій роботі.

Якими рисами характеру має володіти справжній міліціонер?


Насамперед міліціонер має бути ввічливим та комунікабельним, а ще сміливим та досвідченим.

Після Революції Гідності у суспільства критично знизилася довіра до правоохоронних органів. Чи вдалося за цей рік хоч якось відновити кредит довіри та що для цього було зроблено, робиться й планується зробити Згурівським РВ міліції?

Довіра до міліції так і залишається на низькому рівні. За цей рік ми змінили свою позицію в роботі: приділяємо увагу всім, за можливістю, заявам, які надходять. Крім того, ми активно проводили навчання з особовим складом, аби кожен працівник міліції із максимальною відповідальністю відносився до своєї роботи та більш якісно розглядав матеріали, надавав увагу всім громадянам, які звертаються до міліції.

За цей рік зменшилися скарги на працівників міліцій. Тепер вони більше слідкують за своїм зовнішнім виглядом, не з’являються в місцях, в яких не треба з’являтися представникам міліції. Тобто своїми вчинками намагаємося змінити негативний образ, який склався в українському суспільстві.

Чи проводить нині згурівська міліція профілактичні зустрічі-бесіди із неповнолітніми? Якщо так, то на які теми і який це дає результат? 

У нас є працівник міліції по справах неповнолітніх, який в цьому році провів уже 15 зустрічей, це звісно не багато, але завантаженість велика. В основному бесіди проводяться на такі теми: кримінальні правопорушення, адміністративні правопорушення, вживання спиртних напоїв.

Результати звісно є, але все одно треба працювати. У школах також проводяться зустрічі та лекції, в подальшому плануємо залучити до цього працівників прокуратури, навіть вже була спільна нарада щодо цього питання.

Яка на сьогоднішній день криміногенна ситуація в районі? Які резонансні злочини було скоєно останнім часом?

Нинішній рік та й взагалі, увесь час моє ї роботи не можна назвати тяжким криміногенним періодом. Понад те, останнім часом збільшилася кількість крадіжок. За місяць їх може бути 15-20, чого раніше не було. Це можна пояснити, мабуть, складною ситуацією в державі. В основному такі злочини скоюють громадяни віком від 25 до 33 років. Часто крадіжки скоюють ті, хто вже відбував покарання за подібні правопорушення. Одна крадіжка була скоєна неповнолітньою особою. Найтяжчий злочин, який відбувся нещодавно - це розбійний напад на АЗС, але він вже розкритий.

Чи змінилася якість роботи згурівської міліції за рік Вашого менеджменту? 

Я сам себе хвалити не можу. Ми працюємо, скарг від населення не надходило, але я вважаю, що якість таки змінилася.

Робота міліціонера пов'язана із небезпекою. Як рідні ставляться до Вашої роботи?

Вже змирилися. Спочатку, звісно, переживали. У мене не нормований графік роботи: часто приходжу додому пізно, а йду рано, без вихідних та відпусток. Але нині рідні повністю підтримують мене в усьому, за що я дуже їм вдячний.

Що для Вас на першому місці у житті?

Звісно, на першому місці в мене тільки сім’я.

Під час війни на Донбасі велика кількість Ваших колег - колишніх українських міліціонерів перейшли на бік окупанта. Як Ви вважаєте, чому так сталося, чому серед тих, хто працює в міліції є українофоби та зрадники. Які висновки та дії нині має зробити МВС, щоб такої ганьби та масової зради більше не відбулося?

Цих працівників, які порушили присягу та зрадили Батьківщині, я не вважаю своїми колегами. Ті, хто був вірним присязі залишили місце своєї роботи. У мене є багато таких знайомих, які залишилися вірними та нині працюють в Маріуполі.

Проводився добір особового складу, можливо, не такий якісний, не перевіряли кожного. Зараз Міністерство внутрішніх справ зробило висновки та вирахували свої прорахунки, які були зроблені раніше. Нині проводиться серйозна перевірка особового складу міліції, тих, хто не відповідає вимогам сьогодення звільняють, багато хто звільняється сам.

Часто люди скаржаться, що після виклику міліція приїжджає не відразу, а через кілька годин. Чому подібне відбувається?

Так, надходять подібні скарги. Багато хто з людей вважає, що міліція може доїхати до місця призначення за 5 хвилин, але це не можливо, адже може бути декілька викликів. Ми маємо 2 слідчо-оперативні групи: основну та додаткову. Для початку обираються більш резонансні скарги, а вже потім інші, тому подібні ситуації мають місце.

В Україні сьогодні війна, а народ переживає чи не найтяжчі часи від проголошення незалежності. Що, на Ваш погляд потрібно для того, щоб встояти та перемогти і яку роль в цьому має відіграти українська молодь?

Необхідно мати віру в перемогу, а молодь має займатися тим, чим нині займається: волонтерським рухом та молодіжними організаціями, які контролюють роботу влади. Потрібно продовжувати почате та не опускати руки.

Ми почали із мрій та планів, хотіли би на цій ноті й закінчити. Якою хочете бачити Україну, скажімо, через 5 років?

Мабуть, як і всі я хочу бачити свою країну незалежною, квітучою та без війни. Хочу,щоб з Європи їздили відпочивати до нас, а не ми до них.

Де Ви бачите себе через 5-10 років?

Я себе бачу в правоохоронних органах. Не планую покидати роботу, а на якій саме посаді я буду через деякий час – я не знаю.

Дякуємо за бесіду, бажаємо Вам витримки, наполегливості, козацького здоров'я, професійного успіху, здійснення мрій і планів у особистому житті, та усіх гараздів! Андрію Олександровичу, користуючись нагодою, що Ви хочете побажати сучасній молоді?

Хочу побажати насамперед починати зміни із себе, тоді й країна зміниться.


Інтерв'юер: Аліса Сова

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.