субота, 18 квітня 2015 р.

На Київщині хочуть побудувати Центральне сховище відпрацьованого ядерного палива: зелені вимагають спитати у людей

Громадська організація «Асоціація зелених України» (АЗУ) стурбована ситуацією, яка склалася навколо будівництва Центрального сховища відпрацьованого ядерного палива. Свою стурбованість, і аргументи з проблематики цього питання АЗУ висловила в офіційному зверненні, яке адресувала Голові Верховної Ради України, Міністру екології та природних ресурсів України, Голові Київської міської ради та Президенту ДП «НАЕК «Енергоатом».

Зокрема, в листі Асоціація зазначає, що екологічні питання не менш значущі ніж економічні та політичні. Саме тому, вважають експерти, прийняття важливих рішень щодо будівництва ядерних об'єктів без оцінки екологічних ризиків, без проведення незалежної професійної екологічної експертизи неприпустимо, як неприпустимо приймати значимі рішення щодо зведення нових атомних об'єктів без процедури справжніх публічних слухань.

«Мешканців Києва, як і жителів сусідніх із зоною відчуження районів трьох областей, не питали згоди на будівництво ядерного об'єкту, оскільки в Україні досі немає закону про місцеві референдуми. Таким чином, населення, яке проживає поруч із 30-кілометровою зоною, не може впливати на прийняття рішень щодо будівництва небезпечного об'єкта, який підпадає під усі радіаційні ризики», - прокоментував звернення голова Асоціації Олександр Щербань.

Більш того, експерти звертають увагу керівництва країни на те, що люди не знають ні про можливі наслідки функціонування такого об'єкта поруч із ними, ні про його потужності.

«Чорнобиль - страшний біль для українців і одночасне нагадування про те, що недбалість призводить до катастрофи. Масштаби трагедії по забрудненню навколишнього середовища та негативного впливу на життя людей не мають аналогів у світі. Українці ще десятки, якщо не сотні років відчуватимуть на собі наслідки тієї біди. Розміщення сховища відпрацьованого ядерного палива в зоні відчуження, знову піддає українське суспільство смертельній небезпеці», - переконаний Олександр Щербань.

На думку представників Асоціації, навіть в умовах відсутності законодавства про проведення місцевих референдумів, місцеві громади мають право бути поінформованими за рахунок проведення реальних, вільних і доступних для широкого кола громадських слухань щодо будівництва ЦСВЯП.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.