субота, 4 квітня 2015 р.

Суд повернув державі 5 га землі в Сухолуччі, що належали Януковичу

Вишгородський районний суд Київської області повернув у власність держави майже 5 га лісу Сухолуцького лісництва, що належали ТОВ "Будинок Лісника" і належали до землі, на якій розташовані резиденції екс-президента Віктора Януковича "Акація" та "Острів".

Як повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури, Київська облдержадміністрація вилучила з постійного користування Дніпровсько-Тетерівського державного лісомисливського господарства землі лісового фонду і змінила їхньове цільове призначення на сільськогосподарське, а Вишгородська райдержадміністрація передала їх у власність 6 громадян для ведення особистого селянського господарства.

Надалі земельні ділянки вартістю майже 2 млн грн було відчужено на користь ТОВ "Дім Лісника", якому обласна адміністрація в 2009 році змінила цільове призначення на землі для будівництва і обслуговування готельно-ресторанного комплексу.

Однак, згідно із законодавством, Київська облдержадміністрація не мала повноважень на вилучення земель лісогосподарського призначення, що і було підставою для заявленого прокуратурою позову.

У Генпрокуратурі нагадали, що в березні поточного року апеляційний суд Київської області з цих же підстав задовольнив апеляційну скаргу прокуратури області, скасував незаконне рішення Вишгородського районного суду і повернув державі 8,8 га земель лісового фонду в Сухолуччі вартістю понад 5,2 млн грн, які також належали ТОВ "Дім Лісника".

Як повідомлялося, 29 січня Вищий господарський суд України підтвердив законність рішення Господарського суду Київської області про розірвання договору оренди земельної ділянки площею 2,6 га Сухолуцького лісництва у Вишгородському районі з ТОВ "Будинок Лісника", який пов'язують з В. Януковичем.

Раніше, в серпні Господарський суд Київської області підтримав позицію прокуратури області та задовольнив позов про розірвання договору про довгострокове користування зазначеною лісовою ділянкою та повернення її у державну власність.

Земельна ділянка була передана ТОВ "Будинок Лісника" в довгострокове тимчасове користування строком на 49 років на підставі розпоряджень Київської обласної державної адміністрації. Згідно з умовами договору, ця ділянка, що перебуває у постійному користуванні Дніпровсько-Тетерівського держлісгосподарства на території Сухолуцької сільської ради, має використовуватися для культурно-оздоровчих та рекреаційних цілей. Однак, усупереч умовам договору, підприємство-користувач без дозволу органів лісового господарства побудувало на ділянці капітальні споруди.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.