вівторок, 17 березня 2015 р.

Згурівська РДА розпорядилася два місяці прибирати район

Розпорядження опубліковане на сайті РДА
З 16 березня по 15 травня Згурівський район буде активно прибиратися протягом двох місяців. Про це йдеться у розпорядженні Згурівської РДА "Про проведення в Згурівському районі двомісячника благоустрою населених пунктів" від 12 березня, яке з'явилося на сайті сьогодні, 17 березня.

Райдержадміністрація посилається на аналогічне розпорядження Київської обласносної адміністрації від 10 березня.

Чиновники навіть вирішили створити окремий штаб, який буде контролювати процес прибирання населених пунктів району.

Знайшлося у розпорядженні РДА місце й для тих, хто власне буде наводити порядки протягом двох місяців. Так, усі роботи по благоустрою ляжуть на плечі виконкомам сільських, селищної рад, КП «Згурівський комбінат комунальних підприємств» та філії «Згурівське районне дорожнє управління».

Райдержадміністрація також розпорядилася залучати до проведення заходів двомісячника благоустрою громадськість, учнівську та студентську молодь.

Відповідно до розпорядження, впродовж двомісячника в Згурівськом районі потрібно провести акцію "Посади своє дерево" та "Зробимо Україну чистою"

Крім того, за два місяці виконавцям потрібно:
  • зайнятися озелененням, благоустроєм населених пунктів та прилеглих до них територій, очищення водних джерел; 
  • організувати ліквідацію стихійних сміттєзвалищ, очищення від сміття та металобрухту лісосмуг уздовж доріг; 
  • виконати запланований обсяг робіт щодо будівництва і ремонту доріг, тротуарів, шляхових смуг, велосипедних доріжок, павільйонів на зупинках пасажирського транспорту;
  • привести в належний санітарний та естетичний стан прибудинкові території, парки, сквери, дитячі, спортивні та господарські майданчики, інші об’єкти благоустрою населених пунктів.
Виконавцям двомісячника через сектор житлово-комунального господарства, будівництва, містобудування та архітектури Згурівської райдержадміністрації 4 рази потрібно звітуватися про хід виконання робіт з благоустрою, для подальшого інформування департаменту житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу Київської облдержадміністрації.

Крім того, редакції районної газети "Панорама" рекомендується широко інформувати населення про хід проведення двомісячника благоустрою. Розпорядження підписане виконуючим обов`язки голови РДА Ю.Б.Малафієм.

Понад те, відомо, що громадськість розпочала весняне прибирання ще до того, як про це вирішили розпорядитися чиновники. Так, 11 березня згурівські активісти вийшли на прибирання селища. На суботник зібралися жителі вулиць Жовтнева та Коцюбинського. Активісти прибрали частину парку, який виходить до Жовтневої, саму вулицю та побережжя ставка «Рецево».

12 березня, за ініціативи учнів 5-11 класів Згурівської ЗОШ, відбулося прибирання на території школи. Директор та педагогічний колектив радо підтримав школярів у цій корисній справі.

Молодіжний зелений рух у Згурівці розвивається з минулого року. Так, рік тому активна молодь та небайдужі до чистоти селища земляки, разом зробили колосальний внесок в очищення знаменитого згурівського дендропарку.

Спочатку активісти за декілька днів прибрали та вивезли тонни багаторічного сміття з пам'ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення, яка має багатовікову історію.

Варто зазначити, що бажання жити у чистому селищі об'єднало більшість молоді. Так, вже у квітні минулого року в Згурівці відбулися різноманітні екологічні акції, у ході яких кожен міг проявити свій креатив. Вже у квітні школярі Згурівської ЗОШ почали малювати таблички-стопери, які мотивували не смітити. Пізніше ці таблички були розміщені на території дендропарку. Тоді ж активісти почали збір коштів на встановлення нових смітників на всій території селища.

Протягом квітня-червня активісти зробили основний масив роботи - виготовили й встановили 104 урни та розвісили 97 креативних табличок-стоперів, які розмалювали учні Згурівської ЗОШ та Гімназії. Зручні у використанні сміттєві урни були встановлені в центрі селища, на основних алеях: від центру у напрямку кафе «Острів», до музичної школи, Згурівської ЗОШ, по каштановій алеї. У процесі встановлення взяли участь близько 50 активістів, більшість з яких - учні згурівських загальноосвітніх закладів.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.