пʼятниця, 13 лютого 2015 р.

У Згурівці відбувся футбольний турнір, присвячений 26-й річниці виведення радянських військ з Афганістану

13 лютого у фізкультурно-оздоровчому комплексі Згурівської ДЮСШ відбувся турнір із футболу серед дитячих юнацьких спортивних шкіл. Захід був проведений до 26-ї річниці виведення радянських військ з Афганістану.  

У турнірі взяли участь команди ДЮСШ зі Згурівки, Прилук, Яготинсього району та команда Правожовтневського НВК.

Гостями заходу стали: воїни-інтернаціоналісти на чолі із головою Спілки ветеранів Афганістану Згурівського району Панасюком М.І., в.о голова Згурівської РДА Малафій Ю.Б., голова Згурівської районної ради Чубук Є.О., військовий комісар Згурівського району Черв'як Ю.М., заступник голови районної ради Івченко О.М., завідувач сектору молоді та спорту Згурівської РДА Волочнюк Є.В.

Турнір розпочався о 10:00 з вітальних слів запрошених гостей. В очах учасників кожної команди була присутня нестримна воля до перемоги. 

Суддями всіх матчів були учні старших класів Згурівської ЗОШ: Кияшко Руслан та Решетніков Ігор.

Захід зібрав чималу кількість охочих подивитися та підтримати улюблені команди. На перервах між уроками прибігали й школярі Згурівської ЗОШ, аби повболівати за юних футболістів. Усім було цікаво, чим же закінчиться турнір, адже на перемогу заслуговувала кожна з команд.

І ось довгоочікувані результати: 1 місце завоювала ДЮСШ з міста Прилуки, 2 місце посіла Згурівська ДЮСШ, 3 місце дісталося команді Яготинського району та, відповідно, 4 місце – юним футболістам Правожовтневського НВК.

Після фінального свистка команди були нагороджені кубками, медалями, грамотами та спортивною літературою. Також було відзначено найкращих гравців за результатами матчів. Участь у нагородженні команд взяли гості заходу.

Даний турнір є щорічним у Згурівському районі. Цьогоріч, як і раніше, він відбувся за підтримки Спілки ветеранів Афганістану Згурівщини та ВГО "Асоціація "Афганці" Чорнобиля".

Варто знати та пам'ятати


Нагадуємо, що виведення радянських військ з Афганістану почалося 15 травня 1988 року, відповідно до укладених в квітні 1988 року Женевських угод про політичне врегулювання становища навколо ДРА. Радянський Союз зобов'язався вивести свій контингент в дев'ятимісячний термін, тобто до 15 лютого наступного року.

Війна в Афганістані розпочалась у грудні 1979 року нападом спецпідрозділів КДБ СРСР на президентський палац у Кабулі і вбивством президента країни Хафізулли Аміна та його оточення, а також введенням у країну «обмеженого контингенту» Радянської Армії. Війна за офіційними радянськими даними тривала до виводу основної маси радянських військ 15 лютого 1989 року.

15 лютого 1989 року генерал-лейтенант Борис Громов, згідно з офіційною версією, став останнім радянським військовослужбовцем, який переступив по Мосту Дружби кордон двох країн. Насправді на території Афганістану залишалися як радянські військовослужбовці, що потрапили в полон до душманів, так і підрозділи прикордонників, що прикривали виведення військ та повернулися на територію СРСР лише в другій половині дня 15 лютого. Прикордонні війська КДБ СРСР виконували завдання з охорони радянсько-афганського кордону окремими підрозділами на території Афганістану до квітня 1989 року.

Унаслідок цієї війни загинуло (за міжнародними даними, прийнятими також і СРСР) близько 1,5 млн або 10% з числа тодішнього населення країни. Радянські втрати, за офіційними даними СРСР, становили близько 15 тисяч військовослужбовців.

За уточненими даними, всього у війні Радянська Армія втратила 14 427 чоловік, КДБ — 576 чоловік, МВС — 28 чоловік загиблими і зниклими безвісти. Поранення і контузії отримали більше 53 тисяч чоловік. Медична допомога була надана 463 тисячам військовослужбовців.[3]

За оцінками незалежних дослідників втрати радянської армії склали до 140 тисяч убитими та до 350 тисяч пораненими.

Війна в Афганістані зачепила і Згурівщину. Так, у Згурівський район із Афганістану не повернулися 2 воїна, обидва із Лизогубової Слободи - Зеленський С.О. та Жевага В.М.

На відзначення 25-ї річниці виведення військ колишнього Союзу РСР із Республіки Афганістан 14 лютого 2014 року встановлена відзнака Президента України — пам'ятна медаль «25 років виведення військ з Афганістану».

Фотозвіт Ірини Сидоренко.
Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.