вівторок, 27 січня 2015 р.

Уряд запровадив режим підвищеної готовності по всій Україні

Відповідно до Кодексу цивільного захисту України, Уряд прийняв рішення про запровадження режиму надзвичайної ситуації на територіях Донецької та Луганської областей. По всій території України, зокрема на Київщині, запроваджується режим підвищеної готовності. Також створюється Державна комісія з надзвичайних ситуацій.

Про це повідомив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк під час виїзного засідання Уряду в ДСНС України у понеділок, 26 січня. У відеоконференції виїзного засідання Кабміну взяли участь заступник голови Київської обласної державної адміністрації Дмитро Христюк та начальник ГУ ДСНС України у Київській області Володимир Бондаренко.

Метою прийняття цих рішень є повна координація діяльності всіх органів влади для забезпечення безпеки громадян і цивільного захисту населення.

«Режим підвищеної готовності, як єдина система захисту, дасть можливість працювати у цілодобовому режимі задля гарантування безпеки громадян, скоординованими зусиллями упередити спроби «розкачати» обстановку. Обласна влада спільно з ДСНС, представниками органів виконавчої влади та місцевого самоврядування жорстко та оперативно реагуватимуть на будь-які спроби дестабілізації ситуації на Київщині. На даний час, ситуація в області – під контролем», - зазначив Дмитро Христюк.

Уряд України також прийняв рішення про створення Державної комісії з надзвичайних ситуацій, Головою котрої є Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк. На регіональних рівнях буде організовано регіональні координаційні центри з надзвичайної ситуації. Державна комісія з надзвичайних ситуацій та регіональні координаційні центри працюватимуть у цілодобовому режимі задля гарантування безпеки громадян. У Київській області під керівництвом голови облдержадміністрації створюється відповідна регіональна комісія. Серед завдань комісії – формування єдиного запиту на постачання матеріально-технічних цінностей: інженерної техніки, матеріально-технічного і речового майна, ліків, продуктів харчування.

В ході засідання, Голова ДСНС України Сергій Бочковський доповів про роботу Служби порятунку в наданні допомоги постраждалому населенню в містах Авдіївка, Дебальцеве та Маріуполь.

Для довідки:

Відповідно до з Кодексу цивільного захисту, надзвичайна ситуація – обстановка на окремій території, яка характеризується порушенням нормальних умов життєдіяльності населення, викликана катастрофою, аварією, пожежею, стихійним лихом, епідемією, епізоотією, епіфітотією, застосуванням засобів ураження або іншою небезпечною подією, яке призвело (може призвести) до виникнення загрози життю або здоров'ю населення, великої кількості загиблих і постраждалих, завдання значних матеріальних збитків, а також до неможливості проживання населення на такій території чи об'єкті, ведення на ній господарської діяльності. Залежно від масштабів і особливостей надзвичайної ситуації єдина державна система, якою керує Кабінет міністрів, може функціонувати в чотирьох режимах: повсякденного функціонування; підвищеної готовності; надзвичайної ситуації та надзвичайного стану.

У разі введення на певній території режиму надзвичайної ситуації в державі створюється Державна комісія з надзвичайної ситуації. На місцях створюються регіональні комісії з надзвичайних ситуацій.

Введення режиму надзвичайної ситуації не передбачає ніяких обмежень для громадян.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 11 від 9 січня 2014 року “Про єдину державну систему цивільного захисту”, на території, де введено надзвичайну ситуацію відбувається:

  • здійснення оповіщення органів управління та сил цивільного захисту, а також населення про виникнення надзвичайної ситуації та інформування його про дії в умовах такої ситуації;
  • призначення керівника робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації та утворення у разі потреби спеціальної комісії з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації;
  • визначення зони надзвичайної ситуації;
  • здійснення постійного прогнозування зони можливого поширення надзвичайної ситуації та масштабів можливих наслідків;
  • організація робіт з локалізації і ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, залучення для цього необхідних сил і засобів;
  • організація та здійснення заходів щодо життєзабезпечення постраждалого населення;
  • організація та здійснення (уразі потреби) евакуаційних заходів;
  • організація і здійснення радіаційного, хімічного, біологічного, інженерного та медичного захисту населення і територій від наслідків надзвичайної ситуації;
  • здійснення безперервного контролю за розвитком надзвичайної ситуації та обстановкою на аварійних об’єктах і прилеглих до них територіях;
  • інформування органів управління цивільного захисту та населення про розвиток надзвичайної ситуації та заходи, що здійснюються.

За інформацією ДСНС у Київській області

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.