середа, 21 січня 2015 р.

У Згурівці запустили котельню на альтернативному паливі

Фото газети "Панорама"
15 січня на базі згурівської котельні КП «Згурівський комбінат комунальних підприємств» було запущене сучасне теплогенеруюче обладнання на альтернативному паливі. Два потужних твердопаливних котли на пелетах та дровах встановило ТОВ «УКРТЕПЛО КИЇВ». На відкритті було присутнє керівництво району, селища, комунального підприємства та компанії-інвестора.

Так, відповідно до рішення Згурівської районної ради від 18 листопада минулого року, вищезгаданому підприємству депутати передали в оренду нежитлове приміщення, площею 40 м2 для встановлення теплогенеруючого обладнання.

Даний проект є інвестиційним. Компанія спеціалізується на виробництві й постачанні теплової енергії, котельного обладнання, займається постачанням твердого палива, виконує будівельні, монтажні, пусконалагоджувальні роботи. Тому всі роботи були виконані за рахунок інвестора.

Як заявляють інвестор та комунальне підприємство, така новація буде вигідна всім: споживачі (бюджетні організації) будуть сплачувати менше за теплоенергію вироблену альтернативними джерелами у порівнянні з газовою (встановлені тарифи: 1300,62 грн./Гкал та 1505,18 грн./Гкал відповідно); жоден працівник котельні не втратить роботу, адже буде працювати в ТОВ «УКРТЕПЛО КИЇВ», де до того ж отримуватиме вищу заробітну плату, ніж в КП; Знурівщина буде споживати менше блакитного палива; в район заходить інвестор, який буде давати робочі місця та сплачуватиме податки до бюджету; а Україна за рахунок таких проектів крок за кроком зменшуватиме енергетичну залежність від Росії, газ для якої давно став зброєю та засобом тиску.

Позитив від використання пелет у якості палива, полягає і в цілковитій екологічності. Як повідомили представники товариства, за шкалою викидів СО2 в атмосферу робота твердопаливних котлів оцінюється як «нейтральна». В аспекті екологічності варто врахувати і такий важливий фактор, як комфорт. Так, за рівнем комфорту такі котли не поступаються газовим.

У перспективі підприємство розглядає варіанти щодо переобладнання інших котелень району.
Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.