вівторок, 18 листопада 2014 р.

Всі медики знову стануть військовозобов’язаними

В Україні, яка, за словами президента Петра Порошенка, готова до повномасштабної війни з Росією, всі лікарі можуть стати військовозобов'язаними.

Міністерство охорони здоров'я України спільно з Міністерством оборони розробляють внесення відповідних змін у законодавство щодо визнання усіх медичних працівників військовозобов'язаними.

Про це повідомила прес-служба МОЗ.

Планується, що медичний персонал буде братися на військовий облік за профілем підготовки і включатися в мобілізаційний резерв.

«Сьогодні залишається неврегульованим питання участі цивільних лікарів у наданні допомоги пораненим військовим в зоні АТО. Ми стикнулися з проблемою, коли хірурга вищої категорії документально оформляють як фельдшера, як нижчий медперсонал. Так не повинно бути, і ми цю ситуацію виправимо найближчим часом», - заявив в.о. міністра охорони здоров'я України Василь Лазоришинець.

Він зазначив, що останні 6 років у більшості медичних ВНЗ не було військових кафедр і на сьогодні є прогалини з відповідними знаннями серед цивільних лікарів. Тепер МОЗ України доручило керівникам медвузів і структурних підрозділів з питань охорони здоров'я обласних адміністрацій забезпечити участь студентів у військово-медичних тренуваннях в регіональних медустановах.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.