четвер, 13 листопада 2014 р.

Порошенко заснував нове свято - День Гідності та Свободи

Президент України Петро Порошенко підписав укази про святкування щорічно 21 листопада Дня Гідності та Свободи, а 22 січня - Дня Соборності України.

"Україна - це територія гідності та свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції - наш Майдан 2004 року, який був святом Свободи, і Революція 2013, Революція Гідності. Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи. Мені, як президенту України, залишається лише документально підтвердити це і підписати Указ про День гідності та свободи, який українці відтепер і навіки будуть відзначати 21 листопада ", - сказав глава держави.

За словами Порошенка, 22 січня, як і раніше, країна святкуватиме День Соборності України. День Соборності відзначається в день проголошення в 1919 році Акта Злуки.

Як відомо, після Помаранчевої революції третій президент України Віктор Ющенко заснував на її честь свято - День Свободи, яке відзначалося 22 листопада.

30 грудня 2011 року четвертий президент України Віктор Янукович своїм указом скасував День Свободи. Цим же ж указом він скасував День Соборності 22 січня і встановив нове свято - День Соборності та Свободи України.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.