вівторок, 28 жовтня 2014 р.

Учні Згурівського НВК зустрілися з керівником історико-пошукового клубу "Пам'ять"Сьогодні ми живемо у дуже тривожний час. На Донбасі іде війна. Майже щодня гинуть наші воїни, тисячі отримують поранення.
 
Тому ми повинні зростати патріотами та не просто любити свою Україну за її красу і мову, але і бути готовими, коли настане наш час і ситуація не зміниться, стати на захист рідної землі.
 
Нещодавно у Згурівський НВК «Гімназія – школа I ступеня» завітав керівник історико-пошукового клубу «Пам'ять» Щербатенко Валерій Іванович, учитель історії Безуглівської ЗОШ I – I ступеня. Зустріч із ним  організував керівник військово – патріотичного гуртка «Патріот» Згурівського НВК «Гімназія – школа I ступеня» Сухенко Володимир Вікторович.
 
Ця зустріч була присвячена 70 – річчю визволення України від німецько – фашистських загарбників, а також знайомству з деякими цікавими історичними сторінками Згурівщини.

Щербатенко В.І. розповів про свого дідуся, учасника Великої Вітчизняної війни, звернув увагу на патріотичні настрої воїнів під час війни, бажання швидше очистити нашу землю від ворога. І, ніби продовжуючи справу свого дідуся, 4 роки тому Валерій Іванович та його однодумці вирішили організувати історико – пошуковий клуб «Пам'ять», у який вступило чимало хлопців району, зокрема Згурський Ігор Миколайович (с.Красне), Бригінський Петро Миколайович (смт. Згурівка) та інші. Вони написали заяву у відділ юстиції, провели Установчі збори і прийняли рішення – організувати клуб у законних рамках.

Основне завдання клубу – пошук тих речей, які свідчать, про глибоке історичне коріння Згурівщини. Із металошукачами члени гуртка обстежують певні території, особливо береги річок, щоб залишити знайдені речі своїм нащадкам. Один із напрямів роботи – пошук інформації про період війни, пошук невідомих могил, а потім перепоховання наших воїнів.

Багато знайдених у ході такої роботи пам’яток  передано у музей Нової Олександрівки, понад 500 експонатів. Так, у селі Старе Валерій Іванович знайшов молоток, майстерно оздоблений, йому близько 7000 років.
 
Гуртківці дізналися, що на території Згурівщини було приблизно 100 – 200 курганів, особливо багато їх було на берегах р.Супій. У Згурівці давній курган знаходиться на території лісу, другий – практично розорений. На  території сіл Мала Супоївка, Черевки, Мала Березанка, Вільне теж знайдені давні кургани.

За допомогою слайдів учні побачили багато унікальних археологічних пам’яток: прикрасу із срібла, накладку на ремінь із позолотою, жіночий кулон, монету періоду Київської Русі – срібник (це були три спаяні монети), дві бойові скіфські сокири та свердло періоду скіфів, наральник (це металічна бляха, яка набивалася на дерев’яні кинджали, якими орали землю), стародавню лопату, невеликі мініатюрні ножики, а також оберіг - амулет мисливця.

Ця зустріч дуже сподобалась учням. Адже, не знаючи свого минулого, не можна стати справжнім патріотом рідної землі.
 
Усі ми дуже вдячні Валерію Івановичу за всі ті цікаві відомості, про які ми дізналися від нього.

Тетяна Желіба, учениця 8 класу Згурівського НВК «Гімназія – школа I ступеня» 

                                                                       

ФОТОЗВІТ
Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.