четвер, 16 жовтня 2014 р.

Порошенко присвоїв звання "Мати-героїня" жительці Згурівського району

Фото газети "Панорама"
Президент Петро Порошенко своїм указом №671 від 23 серпня 2014 року присвоїв звання "Мати-героїня" двадцяти двом жінкам Київської області, з-поміж яких є й жителька Старої Оржиці - Ганна Петрівна Корж.

14 жовтня керівники району, сільська голова с.Стара Оржиця Л.С.Коваль та начальник служби сім'ї та дітей Т.О.Лобода вручили нагрудний знак та нагородний лист про присвоєння почесного звання «Мати- героїня» жительці села Стара Оржиця Ганні Петрівні Корж.

Корж Ганна Петрівна народилася в 1920 році та проживає у селі Стара Оржиця разом зі своєю дочкою Валентиною у власному будинку. Працювала 26 років різноробочою у рільничій бригаді колгоспу імені Щорса.

Сільська голова характеризує Ганну Петрівну, як матір з великої літери, яка народила та виховала п’ятеро дітей. "Завдячуючи щоденному вихованню та піклуванню про фізичний, моральний та духовний стан синів та дочок, діти виросли добросовісними та працьовитими людьми. Г.П.Корж - людина щира, доброзичлива, самовіддана. Створила для дітей необхідні умови для навчання та виховання, розвитку творчих здібностей, формування високих духовних і моральних якостей. Мати виховала дітей гідними громадянинами України", додає Любов Сергіївна Коваль.


Інформація: про порядок присвоєння почесного звання "Мати-героїня"

Згідно з Указом Президента України "Про почесні звання України" жінки, які народили та виховали до восьмирічного віку п'ятьох і більше дітей, у т.ч. дітей, усиновлених у встановленому законодавством порядку, мають право на отримання Почесного звання України "Мати-героїня".

Почесне звання "Мати-героїня" є вищою формою відзначення громадян за вагомий внесок у реалізацію державної політики з питань сім'ї, материнства і дитинства, самовіддане виховання та навчання дітей.

Законом України від 2 листопада 2005р. "Про внесення зміни до статті 1 Закону України "Про пенсії за особливі заслуги перед Україною" пункт 6 ст. 1 Закону України доповнений словами "почесним званням України "Мати-героїня".

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 29.01.2003 року № 117 "Про єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги" категорії громадян, яким присвоєно почесне звання України "Мати-героїня", надання пільг не передбачено.

Згідно з порядком представлення до почесних звань висунення кандидатур до присвоєння здійснюється за місцем роботи кандидатки, у трудових колективах установ, організацій, підприємств.

Якщо жінка не працює, висунення кандидатури може проводити сільська (селищна) рада, організація багатодітних сімей чи місцевий відділ у справах сім'ї та молоді.

Подання про присвоєння почесних звань вносяться Президентові України Верховною Радою України, Кабінетом Міністрів України, міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади, Конституційним Судом України, Верховним Судом України, Вищим арбітражним судом України, Генеральною прокуратурою України, Верховною Радою Автономної Республіки Крим, обласними, Київською, Севастопольською міськими державними адміністраціями, а також Комісією державних нагород та геральдики при Президентові України, творчими спілками, об'єднаннями громадян.

Висунення кандидатур на присвоєння почесних звань здійснюється гласно за місцем роботи особи, яку представляють до нагородження, у трудових колективах установ, організацій, підприємств незалежно від типу, форми власності та господарювання.

Клопотання про присвоєння почесних звань порушується перед відповідним органом чи організацією вищого рівня залежно від підпорядкованості.

Клопотання про присвоєння почесних звань, які порушуються органами місцевого самоврядування, подаються Президентові України через відповідні обласні, Київську, Севастопольську міські державні адміністрації.

Клопотання, які порушуються творчими спілками, об'єднаннями громадян, мають бути попередньо погоджені з відповідними центральними органами виконавчої влади, Радою Міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською, Севастопольською міськими державними адміністраціями.

Органи, яким надано право вносити подання про присвоєння почесних звань, надсилають на ім'я Президента України зазначене подання і нагородний лист установленого зразка. У нагородному листі зазначаються конкретні заслуги особи, що стали підставою для порушення клопотання про присвоєння почесного звання.

На сьогодні для осіб, відзначених званням «Мати-героїня» та потребуючих поліпшення житлових умов, законодавством України передбачено першочергове надання житла за місцем проживання (ст. 45 Житлового кодексу України).

Жінки, які народили 5 або більше дітей і виховали їх до 8-річного віку, мають право на пенсію за віком після досягнення 50 років і за стажу роботи не менш як 15 років із зарахуванням до стажу часу догляду за дітьми, але не довше, ніж до досягнення кожною дитиною 3-річного віку.

Матерям, які народили п'ятеро і більше дітей та виховали їх до восьмирічного віку, може встановлюватися пенсія за особливі заслуги як надбавка до розміру пенсії, на яку має право особа згідно із законодавством, у розмірі від 20 до 25 відсотків (Закон України від 11.07. 2002 р. № 91-ІV «Про внесення змін до Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною»).

Перелік документів, які необхідно подати до відповідного центрального органу для подання присвоєння почесного звання "Мати-героїня":
  • лист на ім'я керівника відповідного центрального органу про порушення клопотання про присвоєння почесного звання "Мати-героїня";
  • нагородний лист встановленої форми від організації, установи і району, який подає кандидатуру;
  • протокол засідання, де порушується питання висунення кандидатури на присвоєння почесного звання;
  • копії свідоцтв про народження дітей;
  • характеристики дітей зі шкіл;
  • клопотання від громадської організації про присвоєння почесного звання (якщо подання здійснюється громадською організацією);
  • копія свідоцтва про медаль материнства;
  • довідка з ЖЕКу про склад сім'ї;
  • копія трудової книжки матері.
Особі, удостоєній почесного звання, вручаються нагрудний знак та посвідчення до почесного звання встановленого зразка.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.