середа, 15 жовтня 2014 р.

Учні Малоберезанської ЗОШ відзначили День українського козацтва

14 жовтня на шкільному подвір'ї Малоберезанської ЗОШ місцеві школярі та педагогічний склад учителів відзначили День українського козацтва й провели справжні козацькі забави.

Це свято всіх українців, адже це данина всім козакам, які зробили величезний внесок у формування української народності та досягнення Україною своєї незалежності й соборності.

Саме виникнення козацтва, допомогло наставити українців на боротьбу проти численних ворогів, які в XV-XVIII століттях неодноразово намагалися завоювати українські землі.

А чи залишилися вони і дотепер? Звичайно є, в першу чергу справжні козаки зараз перебувають в зоні АТО, вони борються за наше життя, за наше майбутнє, а деяких вже й нема серед нас.

День козацтва в Малоберезанській ЗОШ розпочався дуже повчально, адже до школи завітав учасник АТО Сергій Чумаченко. Сергій був госпіталізований та лікувався після отримання поранення під час оборони Луганського аеропорту. Учні та вчителі задавали питання, які їх цікавили, на деякі з них воїн неохоче відповів, адже багато що є військовою таємницею та й нелегко розповідати речі, які нагадують про всі ті жахи, які довелося побачити та відчути. Учні подякували захиснику та під відгуки "Слава Героям" учасник бойових дій покинув навчальний заклад. На наступний день після зустрічі з учнями Сергій відбув в зону АТО.

Після закінчення останнього уроку учні взялися перевірити, чи є ж у школі справжні козаки. Хлопці розділилися на два куреня, які очолили отамани: Гладун Родіон керував куренем з назвою «Запорізькі козаки», а Браницький Григорій був старшим над куренем «Вільне козацтво».

Конкурсна програма була різноманітна: перетягування канату, зображення на папері козака, навіть писали листа Володимиру Путіну, бігали потягом, скакали, ганяли м’яча. А от найвеселішим конкурсом були танці - юні козаки показали, як вміють танцювати гопак.

Перемогу в козацьких забавах згідно з вироком компетентного та об'єктивного журі, на чолі з директором навального закладу Гошвою Тетяною здобула команда «Вільне козацтво». Головну нагороду - козацьку клейноду (гетьманська булава, що являє собою символ влади на Запорізьської Січі) вручив організатор захожу Андрієнко Іван.

В період проведення заходу дівчата Малоберезанської школи, готували юним козакам сюрприз - варили польову кашу. Після закінчення свята, посмакувавши кашею хлопці зіграли товариський матч, мабуть, чи не найулюбленішої гри козаків - футбол.

Нагадуємо, що з нинішнього року, відповідно до вчорашнього указу Президента України Петра Порошенка, 14 жовтня щорічно буде відзначатися День захисника України. Цей факт накладає на учнів Малоберезанської ЗОШ обов'язок слідкувати за вихованням самих себе та своїх наступників в глибокому дусі патріотизму й національної свідомості, а головне - не відзначати свята неіснуючих держав.

Рокоча Олександра, учениця 10 класу Малоберезанської ЗОШ кореспондент Згурівської Правди.Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.