вівторок, 14 жовтня 2014 р.

В Україні ввели кримінальну відповідальність за підкуп виборців

Верховна Рада підтримала посилення відповідальності за порушення виборчих прав, повідомляє кореспондент УНН.

За відповідний законопроект проголосували 233 народні депутати.

"Ми пропонуємо підвищити кримінальну відповідальність та встановити конкретну відповідальність за підкуп виборців. Також встановити відповідальність за фальсифікацію виборчої документації, встановити відповідальність за підробку виборчих бюлетенів та протоколів", - зазначив очільник уряду А.Яценюк під час виступу у парламенті.

Також, за його словами, встановлюється відповідальність за незаконне захоплення виборчих скринь, за будь-які спроби фальсифікації виборчого процесу. За словами А.Яценюка, основною проблемою в Україні є підкуп виборців і це повинно переслідуватись по закону.

Згідно з пояснювальною запискою, це дозволить здійснювати оперативно-розшукові заходи в кримінальних провадженнях по кваліфікованим складам кримінальних правопорушень проти виборчих прав громадян.

Так, внесення до Кримінального кодексу зміни передбачають, що перешкоджання здійснення виборчого права і права брати участь у референдумі, роботі виборчкому передбачає обмеження або позбавлення волі на строк від 3 років.

Умисне надання органу ведення Держреєстру виборців неправдивої інформації про виборців, несанкціоновані дії з інформацією, яка міститься в базі даних Держреєстру, карається позбавленням волі від 2 до 4 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю від 1 до 3 років.

Крім того, підробка, незаконне виготовлення, використання чи зберігання незаконно виготовлених виборчих документів караються позбавленням волі від 3 до 7 років.

Підкуп виборців чи учасників референдуму, а також реалізація права голосу більше одного разу каратиметься штрафом від 100 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами або обмеженням волі на строк до 2 років.

Відомо, що станом на 10 жовтня органами внутрішніх справ України відкрито 11 кримінальних проваджень за злочинами, пов'язаними з підкупом виборців.

Також повідомляється, що слідчими МВС вже відкрито 50 кримінальних проваджень за 50 злочинам, які мали місце в виборчій кампанії до Верховної Ради України.

Крім того, Верховна Рада сьогодні підтримала створення антикорупційного бюро. За цей закон у другому читанні та вцілому проголосували 278 депутатів.

За матеріалами УНН

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.