понеділок, 13 жовтня 2014 р.

Додому повернулися бійці легендарного батальйону "Київська Русь"

Бійці 11-го батальйону «Київська Русь» (батальйон територіальної оборони Київщини), яких на фронті називають «діди», повернулись з зони АТО. В зоні бойових дій вони воювали три місяці.

На території 169-ого навчального центру (Десна), куди бійці діставались на своїй техніці з Чернігова, воїнів зустрічали рідні та близькі. Героїв зустріли урочисто з вигуками: "Слава!", утворивши живий коридор. Сліз не стримував ніхто.

Більшість часу бійці боронили Дебальцеве на Донеччині. У режимі щоденних обстрілів і катастрофічного браку важкого озброєння хлопці втратили головного натхненника - командира батальйону "Батю" - Олександра Гуменюка. Однак, попри це зуміли зібратися з духом - і стратегічне місто не здали терористам. Загальні втрати "Київської Русі" - шість чоловік. Ще четверо їхніх розвідників перебувають у полоні.

Під час урочистого шикування, заступник комбата, полковник Вовк, подякував бійцям за відмінне виконання бойового завдання. Також, Вовк пообіцяв бійцям, що батальйон не розформують і вони будуть окремою бойовою одиницею.

У славетному батальйоні, якого дуже бояться бойовики, є і представники Згурівського району: Андрій Бурмаченко (Нова Олександрівка), Генадій Мельник (Олександринівка), Валерій Драй (Згурівка). Варто зазначити, що двоє з них (А.Бурмаченко і В.Драй) є лікарями, тому рятували своїх побратимів у найскладніших обставинах. Всього у складі батальйону несуть службу 5 фельдшерів. Андрій Бурмаченко найбільше пробув на передові з-поміж земляків - 90 днів та отримав нагрудний знак від екс-міністра оборони генерал-полковника Валерія Гелетея. Ще один боєць батальйону - Генадій Мельник з Олександринівки, який пішов на фронт добровольцем, наразі перебуває у центральному військовому шпиталі (м. Київ) та переніс операцію після поранення.

Згурівщина одна з перших почала допомагати батальйону зі спорядженням та продуктами. Допомогу возили ще в середині червня, до відправки батальйону в зону АТО. Тоді за день небайдужими підприємцями Згурівського району було закуплено 9 бронежилетів та зібрано фінансової допомоги у розмірі 12050 грн., товарів, продуктів та пального на 8972 грн.Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.