понеділок, 15 вересня 2014 р.

Молебень за Україну в Згурівці: помолитись встигли, але дещо забули

У неділю, 14 вересня, у центрі Згурівки відбувся спільний молебень "За єдину Україну". Близько 500 жителів району прийшли помолитися за неподільну, соборну країну; збереження життя та здоров’я земляків - жителів Згурівщини, а також всіх солдат української армії, які воюють сьогодні в зоні АТО.

Крім молитви відбулися читання патріотичної поезії. Так, згурівчанин, воїн-інтернаціоналіст, батько учасника АТО - Олег Зозуля зачитав свої вірші про війну на Донбасі. Учениця Згурівської ЗОШ Марія Чорна також читала власну поезію про буремні події, які нині переживає Україна, а учениця Згурівського НВК Дарина Чубук прочитала молитву за Україну. Поетична частина заходу не залишила нікого байдужим, а сльози від пронизливих слів були на очах жінок, чоловіків та дітей.

Олег Зозуля передав керівництву району прапор із фронту, який привіз син. Стяг побував у гарячих точках і останнім його бойовим завданням було вкривати тіла героїв-розвідників, які поклали голови заради того, щоб врятувати життя своїм побратимам - воїнам української армії.

На спільну молитву були запрошені священники обох найбільших конфесій в районі - Української православної церкви Московського патріархату та Української православної церкви Київського патріархату. Понад те, звернутися у молитві до Бога за єдину Україну прийшли лише священнослужителі УПЦ КП.

Спеціально до заходу фермер із Старої Оржиці Володимир Кудрявський підготував подарунок для воїнів української армії - вантажний автомобіль ГАЗ-66. Практично новий повнопривідний автомобіль був переданий до райвійськкомату, де мають визначити його подальшу долю. За словами військового комісара, подаровану техніку в свою чергу планують передати 25 батальйону територіальної оборони "Київська Русь", в якому на сьогоднішній день знаходяться 15 бійців зі Згурівського району.

"Вважаю, що він більше потрібен на передовій, ніж тут. Головне, щоб наші хлопці повернулися скоріше живими та неушкодженими", поділився фермер. Подарунок аграрія, депутата районної ради стояв у самому центрі селища, де кожен зміг його його роздивитися. Понад те, учасники заходу так і не зрозуміли, що то був за автомобіль, оскільки організатори не зробили жодного оголошення стосовно нього.

Після молебню небагато охочих залишилися та стали учасниками відкритих тематично-практичних занять по наданню долікарської допомоги при травмах і пораненнях. Надавати першу долікарську допомогу вчили лікарі Згурівської ЦРЛ. Найбільш цікавий семінар, на думку глядачів, провів луганський лікар-анестезіолог Володимир Клиновий. Володимир Іванович у зв'язку із подіями на сході разом із сім'єю був вимушений покинутий домівку та знайшов притулок у Згурівському районі. На сьогоднішній день подружжя медиків із Луганська працює в районній лікарні. 

Учасники семінару виявили бажання провести практичні заняття щодо надання першої домедичної допомоги в школах та деяких організаціях району. Під час молебню селищною радою у прозору скриньку на потреби згурівських бійців було зібрано 2592 грн.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.