пʼятниця, 12 вересня 2014 р.

Хто відповість за виробничу травму неповнолітнього на підприємстві в Турівці?

Ні для кого не секрет, що під час польових робіт в аграрному секторі залучаються  сезонні працівники. Більшість з них має офіційне працевлаштування, або працює по трудовому договору, дехто – без будь-якого належного оформлення і соціальних гарантій.

Випадок, що трапився 13 серпня на виробничій базі «Ван Хоф Юкрейн ЛТД» у с. Турівка, має стати прикладом для багатьох, хто працює в «тіні»; мовляв, сьогодні заробив кошти і добре, а що завтра буде – життя покаже. А потім  при виникненні проблем зі здоров’ям залишаються наодинці з ними.

До редакції газети "Панорама" звернулася турівчанка Л.М.Бальбух, онук якої Олександр Піддубний отримав виробничу травму. Можливо, жінка ніколи б і не  переступила поріг редакції, якби все було справедливо.

Олександр – студент-третьокурсник Березоворудського радгоспу-технікуму, навчається старанно, має стипендію. Але, щоб більш-менш прожити Саша влітку, на канікулах, підробляє. Так трапилося, що 13 серпня один неповнолітній (також без офіційного працевлаштування) наїхав електрокарою на ногу моєму онуку. Претензій ні до цієї дитини, ні до батьків я не маю, як до певного часу не мала і до дирекції ТОВ «Ван Хоф Юкрейн ЛТД», навіть виробничу травму у лікарні не оформляла, та людський фактор представників голландської компанії змінив усе, - ділиться Лідія Миколаївна. 
Для обстеження в лікарні і надання допомоги керівники пообіцяли надати машину, але в результаті не дали. Співфінансування у транспортних послугах і лікуванні Олександра розділили зі мною батьки хлопця, що був на карі, - продовжує історію Л.М.Бальбух. 
Через 10 днів після нещасного випадку, 23 серпня, я звернулася у офіс «Ван Хофа» у с.Пасківщину, щоб організація розрахувалася за відпрацьовані дні О.Піддубного і допомогли з транспортом для поїздки у Яготинську лікарню. 
Зрозумівши, чия я бабуся, М.І.Віннічук виштовхав мене у плечі, зауваживши, що 500 гривень штрафу він заплатить за недотримання трудового законодавства і нічого йому за це не буде.  
Зі слізьми на очах і болем в душі я поїхала на прийом до народного депутата С.Мішенка, який того дня проводив прийом громадян у Згурівці. Скориставшись моєю відсутністю, представник голландської компанії Олексій Федорович (прізвища не знаю) без ознайомлення з текстом змусив Олександра розписатися в якихось документах. Обурена цим випадком, я звернулася в прокуратуру. 
Та найбільше вразило те, що представники ТОВ «Ван Хоф Юкрейн» розпускають плітки про мене по селу. Мовляв, я вимагала 10 тисяч гривень компенсації. Крім того розказують, що у мене неблагополучна сім’я. Хай кожен скаже у селі: я весь вік пропрацювала, мій портрет був занесений на «Дошку пошани».

Ось такий монолог довелося вислухати днями. Шкода беззахисних людей. Л.М.Бальбух, котра протягнула руку допомогу дитині-сироті, хлопцю, який в результаті нещасного випадку отримав каліцтво і замість навчання поки що знаходиться вдома на лікуванні.

Запитань більше, ніж відповідей. За місцем проживання Турівський сільський голова В.Я.Волочнюк характеризує і Л.М.Бальбух, і О.М.Піддубного позитивно. Дійсно, Лідія Миколаївна довгий час працювала сільським бібліотекарем, бухгалтером з тваринництва. За сумлінну працю була відзначена грамотами і подяками із занесенням на Дошку Пошани. І сьогодні на пенсії, тримає господарство, обробляє город.

Олександр Піддубний, незважаючи на юний вік, теж заслужив повагу односельців. Вихований, статечний, старанний.

Є запитання до адміністрації товариства: чому допустили до роботи на автоматизованому навантажувачі людину без належної підготовки та досвіду, але відповіді не можу отримати, оскільки у ТОВ «Ван Хоф Юкрейн» не беруть слухавки ні стаціонарного, ні мобільного телефонів.

Як повідомили редакції в прокуратурі району дійсно, 29.08.2014 року до прокуратури Згурівського району надійшло звернення від Бальбух Л.Б. щодо нещасного випадку на виробництві та щодо неправомірних дій (на думку заявниці) працівників ТОВ «Ван Хоф Юкрейн».

Згідно Закону України «Про звернення громадян» 03.09.2014 р. вказане звернення направлене за належністю до Згурівського РВ ГУ МВС України в Київській області, де на даний час проводиться перевірка. За резуль-татами проведеної перевірки Згурівським РВ ГУ, прокуратурою району за наявності підстав будуть вжиті заходи прокуроського реагування.

Про те, що дане звернення надійшло до міліції підтвердив старший дільничний інспектор міліції Ю.В.Шусть, додавши, що перевірка фактів триває.


Лариса Мельник, редактор районної газети "Панорама".

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.