субота, 28 червня 2014 р.

Завтра в Згурівці київський гурт ТаРута запалить рок-концерт до Дня молоді

Київський гурт «ТаРута»  - повноцінний учасник світової World Music сцени. Гарно зіграний професійний колектив за шість років свого існування став двічі лауреатом Національного фестивалю "Червона Рута", відмінно зарекомендував себе на різноманітних фестивальних майданчиках України та Європи: «Tallinn Music Week», «Koktebel Jazz Festival», «Країна Мрій», «Kauno Hanza Dienos», «Skamba skamba kankliai», «Z wiejskiego podwórza», «Mėnuo Juodaragis», «Трипільське Коло», «Woodstock UA», «Vilnius City Fiesta», «EuroBasket-2011», «Славське Рок», «ГогольFEST», та ін.

Стрижнем «ТаРути» є дослідники фольклору та професійні музиканти Євген і Олена Романенки, а також не менш досвічені майстри-віртуози: Тарас Козак (ударна установка, ксилофон, перкусія), Олександр Атамась (бас-гітара), Ростислав Мамадлоіков (гітара), Ігор Льодін (DJ, бітмейкер, студійний звукорежисер гурту), Ярина Товкайло (народні духові інструменти) і піаніст-імпровізатор - Роман Коляда.

Вперше «ТаРута» гучно заявила про себе на міжнародному WorldMusic фестивалі «Країна Мрій» (Київ) у 2008 році. А вже 2010 року світ побачив їхній дебютний студійний альбом «Народжені в ЛЮБОВІ» і перший виднограй на пісню «Лелека».

У 2012 році, після змін в складі був взятий курс на сучасні музичні експерименти і оновлення звучання колективу. Яскравою ілюстрацією цього напрямку руху є вихід в 2013 році другого альбому  – «EthnoLab», сповнений несподіванок і експериментів у стилі ЕТНО. Родзинкою платівки є імпровізаційні фортепіанні соло у виконанні піаніста Романа Коляди і електроний саунд, який забезпечив DJ Ігор Льодін. В цей період в світ виходить другий виднограй гурту, створений режисером-легендою Тарасом Химичем в мальовничих Карпатах - “Бором-Бором”.

Наприкінці 2013 року, з початком революції на Майдані гурт займає активну громадянську позицію і робить все можливе для підтримки свого народу і словом, і ділом. В результаті всього пережитого і побаченого ТаРута записує і видає навесні  2014 року ЕР “Небесна сотня”, в який входить одноіменна композиція,  на слова молодої київської поетеси Злати-Зоряни Паламарчук, пісня одного з останніх українських повстанців Гриця Гирчака “Верхи мої, верхи”, дві українські народні пісні “Зберемося, Роде!”  і “Чумацька”. На останню було знято третій виднограй в мальовничому замку «Радомисль».

28 червня гурт ТаРута буде виступати на міжнародному еко-культурному фестивалі "Трипільське коло 2014", а на наступний день - 29 червня буде хед-лайнером на концерт-вечірці до Дня молоді в Згурівці. Загалом у цей день відбудеться 2 концерти: перший, який розпочнеться 0 17:00 та головна подія дня – вечірній рок-концерт , котрий стартує о 21:00.

Всього у заходах до Дня молоді в Згурівці беруть участь 24 учасника : 19 вокалістів , 1 реп-виконавець та 4 рок-гурти. Серед учасників присутні гості – згурівчани , які практично всі нині не є вихованцями ні музичної школи , ні районного будинку культури. Крім того , на вечірньому концерті до Дня молоді буде виступати оперна співачка із згурівським корінням – Тетяна Міюс. Закінчить концерт фінальний номер, виконавці якого до самої події залишатимуться в таємниці.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.