вівторок, 22 квітня 2014 р.

Зелений рух в дії: молодь починає боротися за чистоту Згурівки

Кілька тижнів тому молоді згурівчани активно почали готуватися до втілення у життя екологічної акції, мета якої – спонукати населення до очищення території селища та попередити його забруднення. Ініціаторами стали активістки Ольга Сидоренко-Гембаровська та Олена Буромська. Дуже швидко до руху включилися всі свідомі та охочі допомогти: учні молодших класів середньої школи та гімназії, старшокласники, студенти, вчителі та просто небайдужі згурівчани.

Акція починалася зі збору коштів на встановлення нових смітників по всій території Згурівки. Координатори розмістили скриньку для внесків у приміщенні Згурівської ЗОШ та деяких магазинах і всі бажаючі змогли поділитися коштами на благо малої батьківщини. Це робили не тільки школярі. Зокрема, родина Крикун Марії Григорівни, чудової вчительки початкових класів, також зробила грошовий внесок у цю справу. 

Наступним етапом було забезпечення школярів табличками, матеріал на які люб'язно надав директор заводу "Прушинські" Тулінцев Віталій Юрійович. Діти брали їх додому і, проявивши свої творчі здібності та добродушну дитячу фантазію, вони зробили креативні ескізи екологічних табличок-стоперів. Потім, зібравшись веселою компанією у магазині координатора Ольги, учні розфарбували їх. 

І от нарешті настав день, коли працю багатьох школярів побачить уся Згурівка. Сьогодні, 22 квітня о 14:00 біля приміщень середньої школи та гімназії зібралися усі активісти з табличками, драбинами, фото та відеокамерами і довгою колоною вирушили в центр до адміністрації. Там теплі слова подяки дітям висловили: Євген Чубук (голова Згурівської районної ради), Галина Іванівна Кислицька (директор БДЮТ) та Ольга Сидоренко-Гембаровська (ініціатор акції).

На акції також були присутні вчителі з НВК "Гімназія - школа І ступеня" та середньої школи. Прийшов подивитися на рух і директор Згурівської ЗОШ Валентин Олександрович Івахненко та голова селищної ради Павло Іванович Ткачук. Від такої уваги та великої кількості подяк, у школярів з’явилося ще більше сили та наснаги для подальших активних дій. 

Усі разом попрямували юні активісти стежками Згурівського дендропарку. На найбільш помітних людському оку місцях вони кріпили таблички із найрізноманітнішими постулатами. Загалом за сьогодні повісили 70 таких табличок, але це ще не кінцевий результат. Адже ще залишилися фарби і понад 30 чистих аркушів для таблиць, тому найближчим часом активісти знову зберуться і натхненно домалюють почате. Також вже дуже скоро ми побачимо велику кількість нових урн у всіх куточках парку, які будуть також результатом роботи активістів.

Відразу було помітно, що діти робили це не тому, що їх хтось примусив, чи хтось обіцяв гарну оцінку, якусь винагороду. У дитячих очах справді горіла іскра надії на те, що люди прислухаються, задумаються і допоможуть зробити Згурівку чистішою. Школярі переконалися, що подібні акціі об’єднують їх спільною ідеєю, тому варто продовжувати і не зупинятися. І чим більше долучатиметься людей, тим міцнішою нацією ми станемо.

Фотозвіт Олени Сови
Фотозвіт Ольги Сидоренко-Гембаровської.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.