неділя, 30 березня 2014 р.

У Згурівці відбувся день жалоби за Небесною Сотнею

30 березня в Згурівці відбулася панахида за Небесною Сотнею. Поминальна служба до 40 днів за невинно вбитими українцями була організовована громадською організацією "Народна рада" в рамках всеукраїнських днів жалоби.

Молебень відбувся на парковій алеї біля пам'ятника жертвам Голодомору та політичних репресій. Перед панахидою, на місці, де в майбутньому планується встановитина пам’ятник Небесної Сотні, було відкрито меморіальну дошку Героїв. Загалом на дощці розміщено імена 107 Героїв, 96 з яких мають фото. 

Конструкція складається з двох стендів-прапорів (національний жовто-синій та революційний червоно-чорний прапор ОУН). Між ними встановлений щит з Гербом України, який був спеціально привезений з Майдану. Активісти повідомляють, що меморіальна дошка ще зазнає невеликих змін: будуть встановлені додаткові прапори та хрест над самою конструкцією.

Під час молебня було поіменно відспівано всіх невинно вбитих та закатованих на Майдані й по всій Україні. Після служби отець Олег звернувся до присутніх та закликав пам'ятати про загиблих, будувати нову країну починаючи з персональних змін кожного, а своїми вчинками робити так, щоб смерті Героїв не були марними. Завершився молебень виконанням державного гімну України.

Згурівчани вже не вперше вшановують пам’ять вбитих на Майдані. Так, 22 лютого під час всеукраїнського дня жалоби було поіменно вшановано 76 загиблих Героїв Майдану, яких було вбито з 18 по 22 лютого. Тоді на панахиді були присутні близько двохсот згурівчан.

До того, 20 лютого згурівчани зібралася під будівлею райдержадміністрації та вшанували молитвою людей, які загинули в наслідок незаконних дій силовиків по всій Україні. Після молебня частина Згурівчан поїхала у Новий Биків для того, щоб розблокувати трасу Київ-Суми.

Поминали в Згурівці й перших загиблих у січні, після протистояння на вулиці Грушевського. Зокрема 25 січня біля пам'ятника жертвам Голодомору та політичних репресій відбувся молебень за першими вбитими та закатованими Героями -  Сергієм Нігояном, Юрієм Вербицьким, Михайлом Жизневським та Романом Сеником.

Фотозвіт Сергія Панасюка.Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.