понеділок, 3 лютого 2014 р.

Подашевська вважає, що Азаров пішов заради компромісу

Наприкінці минулого тижня на офіціному сайті Згурівської РДА було опубліковано звернення заступника голови Київської обласної державної адміністрації, депутата Київської обласної ради від Пратії регіонів Тетяни Подашевської. Згурівська Правда не змогла лишити таку заяву без уваги, оскільки вона стосується й жителів Згурівського району.

У політичній кризі, яка нині охопила країну Подашевська звинувачує опозицію та євромайданівців і звичайно ж виправдовує владу й Партію регіонів. Зокрема отримали "на горіхи" таращанці, які за свовами чиновниці декілька годин тримали в облозі райдержадміністрацію та вимагали відставки очільника району.

"Покричавши, купка "мирних" мітингувальників, розійшлася по домівкам. Їм не вдалося змусити голову райдержадміністрації написати заяву про відставку. Бо ж не вони призначали його на посаду, не їм приймати такі рішення та виступати від імені усієї Таращанської громади", - додала Тетяна Подашевська.

Цікавою також виявилася думка Подашевської стосовно мотивів відставки Миколи Азарова з поста Прем'єр-міністра України. "Заради створення додаткових можливостей для компромісу подав у відставку з посади прем’єр-міністра України Микола Азаров" - говорить регіоналка.

Шановні читачі, ми не будемо коментувати таке твердження, натомість пропонуємо Вам зробити власні висновки стосовно відставки прем'єра. А для цього ми зробили аналіз ЗМІ та зібрали думки відомих українських та закордонних експертів щодо цього питання.

Так відомий український політолог, директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов вважає, що Азаров спізнився зі своєю відставкою на два місяці, а сама відставка прем'єра вже давно не є основною вимогою опозиції і мітингувальників. Тому зміна глави Кабміну не принесе мирного врегулювання конфлікту в Україні.

Карасьов також вважає, що влада могла уникнути масових безладів у центрі Києва та інших регіонах України ще в грудні минулого року, якби прем'єра Микола Азаров звільнився тоді. Позиція Карасьова підтвердилася заявою одного з лідерів опозиції Арсенія Яценюка. Він вважає відставку Азарова важливим, але запізнілим кроком.

Головний редактор "Київського телеграфа" Володимир Скачко перекорнаний, що відставка прем’єра була викликана тим, що "йому просто набридло покривати негарну поведінку так званої "сім'ї" Януковича".

Політолог і політтехнолог Павло Кругляковський вважає, що половинчасті рішення євромайданівців вже не влаштовують, оскільки процес протистояння зайшов занадто далеко.

«Влада продовжуватиме діяти з позиції сили - саме тому жодних санкцій стосовно представників силових відомств досі прийнято не було. Навпаки, Банкова продовжує нарощувати свій каральний потенціал», - сказав політтехнолог.

«Відставка Миколи Азарова це єдиний спосіб, яким вже екс-прем’єр міг вийти з ситуації зберігаючи обличчя», - говорить експерт з питань Східної Європи та журналіст польського телебачення Марія Пшеломєц. Щоправда, на її думку, відхід Миколи Яновича з політичної сцени наразі залишає більше питань, ніж відповідей.

Позитив у відставці Азарова знайшов економіст, голова Комітету економістів України Андрій Новак. Він стверджує, що рішення одразу викликало позитивну реакцію фондового та банківського ринків. "На фондовому ринку українські цінні папери почали знецінюватися повільніше. На валютному - знизилися темпи девальвації гривні", - сказав експерт.

"Без сумнівів, відставка Азарова це привід для радості для українського громадянського суспільства, котре вважало Азарова твердим прибічником Росії, - говорить директор Фонду американько-польсько-української співпраці PAUCI Ян Пєкло. Проте залишається ще багато «але»:

- Опозиції важко прийняти пропозицію очолити уряд, підконтрольний Януковичу. Вона б тоді також стала відповідальною за ту економічну катастрофу, до якої країну призвели роки правління Партії регіонів.

Крім того, на думку експерта, тішитися з приводу скасування частини антидемократичного законодавства ще зарано, голосування у Верховній Раді лише поверовернуло країну до стану, в якому вона була перед 16 січня, який і без того не був задовільним.

Про так звані "диктаторські закони" Подашевська також згадала у своєму зверненні "Зробімо все для того, щоб вберегти країну від кровопролиття" на офіціному сайті Згурівської РДА.

"У Верховній Раді за підтримки депутатів від Партії регіонів скасовано більшість законів, прийнятих 16 січня, які спровокували зіткнення мітингувальників і правоохоронців у Києві, а потім – і в усій Україні", - хизується чиновниція.

Залишилося задатися питанням: чи були б жертви, сотні покалічених, десятки викрадених і власне саме протистояння на вул. Грушевського, якби та ж сама Партія регіонів з численними порушеннями регламенту не прийняла законопроекти від 16 січня?

Прінт-скрін заяви Подашевської на сайті Згурівської РДА


Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.