вівторок, 11 лютого 2014 р.

Суд по-згурівськи: свідки брешуть, а відео - це вже не докази

10 лютого Згурівський райсуд з третьої спроби вирішив позбавити Олексія Лусту водійського посвідчення на три місяці. Під час винесення постанови суддя Наталія Денисенко відмовилася визнавати запис відеореєстратора з автомобіля Лусти як доказ невинуватості, а також назвала свідчення двох свідків неправдивими та такими, що покривають вину правопорушника.

Підтримати земляка прийшли щонайменше тридцять згурівчан. Місця у залі судових засідань вистачило не всім, а слухати стоячи суд не дозволив, тому багато людей чекали у коридорі.

У судовому засіданні взяв участь капітан міліції Володимир Шуб, який 6 січня на стаціонарному посту ДПС в м. Березань склав протокол про адміністративне правопорушення, яке нібито було вчинено згурівчанином напередодні в Києві. Луста обвинувачувався у тому що 29 грудня не зупинився на вимогу інспектора ДАІ, рухаючись у потоці автомобілів на вул. Богатирській у напрямку Вишгорода. Суду довелося двічі запрошувати Шуба, щоб той таки приїхав дати свідчення у Згурівку. Капітана міліції привіз водій на новенькій службовій Toyota Prius вартістю 306 тис. грн.

Свідок Шуб розказав суду, що оформляв протокол на основі рапорту київського інспектора ДАІ. Учасникам процесу стало відомо, що цей рапорт був долучений до матеріалів справи лише сьогодні, перед самим засіданням. Шуб також надав суду роздруківку, на якому сфотографовані номерні знаки автомобіля Лусти та назвав такий папірець доказом. Крім того, капітан міліції визнав, що вказав в протоколі неправильний час правопорушення, який відрізнявся з часом у рапорті інспектора ДАІ м. Київ.

Адвокат попросив суд перед винесенням рішення врахувати те, що рапорт Таранухи та протокол Шуба є сфальшованими документами, а також врахувати запис відеореєстратора з автомобіля Лусти, на якому чітко видно, що підзахисного у той день ніхто не зупиняв. Всього цього виявилося недостатньо аби виправдати Олексія.

На двох попередніх слуханнях суд не квапився з рішеннями на переносив слухання. Так, під час першого засідання, яке відбулося 21 січня суддя Наталія Денисенко відхилила клопотання про затребування доказів адміністративного правопорушення від інспектора ДАІ Таранухи, який складав рапорт та клопотання про заслуховування свідків. Суддя також задовільнила клопотання про виклик до суду інспектора ДАІ, який склав протокол про адміністративне правопорушення та перенесла засідання на 10 днів.

Натомість інспектор на повторне засідання 31 січня не з'явився, через що суд вирішив запросити його знову та повторно перенести засідання на 10 лютого. Під час другого засідання було заслухано двох свідків, які були в той день в одному автомобілі з водієм. Вони підтвердили, що жоден працівник ДАІ не зупиняв автомобіль Лусти у зазначений час правопорушення.

Нагадуємо, що 29 грудня (у день "правопорушення") був масштабний автопробіг до резиденції Президента України в с. Нові Петрівці, що знаходиться на трасі Київ-Вишгород. Водії, які рухалися у тому напрямку, за словами департаменту ДАІ МВС, масово вчиняли правопорушення, не зупиняючись на вимогу ДАІ, за результатами чого було складено декілька сотень ідентичних рапортів. Через це державтоінспекція тимчасово вилучала водійські посвідчення і направляла матеріали справ до суду для встановлення міри покарання порушникам. Попав до цього списку й згурівчанин.

Втім відомо, що деякі суди не стали позбавляти активістів водійських посвідчень та вже винесли рішення про закриття справ. Зокрема Подiльський районний суд Києва закрив провадження у справi щодо позбавлення водiйських прав автомайданiвців Сергiя Дихтярева та Сергія Бороди, а протокол ДАI у справі Ольги Коренюк вiдправив на доопрацювання. Про це повідомляє прес-служба партії ВО «Батьківщина», а також офіційна сторінка Автомайдану в соціальній мережі Facebook.1 коментар:

  1. Можливо, Лусту реабілітують? ГП почала розслідувати дії ДАІ та суддів проти автомайданівців
    http://www.pravda.com.ua/news/2014/02/26/7016418/

    ВідповістиВидалити

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.